Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

APOLLO Z BELLAC

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 10. 24
 • Barwny, 63 min

  Bezpośrednia transmisja spektaklu prezentowanego w ramach poniedziałkowego Teatru Telewizji w TVP 1, uświetniająca obchody 70-lecia Telewizji Polskiej.

Jednoaktowa sztuka komediowa Jeana Giraudoux opowiadająca historię poszukującej pracy Agnieszki, która przychodzi do Urzędu Wynalazków gdzie spotyka tajemniczego nieznajomego. Po krótkiej rozmowie Pan de Bellac zdradza nieśmiałej dziewczynie tajemnicę uwodzenia mężczyzn. Agnieszka dość szybko pojmuje, że zdanie „Pan jest piękny“ jest kluczem, który otwiera wszystkie drzwi do męskich serc.
W Polsce po raz pierwszy sztukę francuskiego autora wyreżyserował Adam Hanuszkiewicz w Teatrze Telewizji w 1958 roku, jednak z powodu niedoskonałości technicznych nie zachowała się kopia tamtego przedstawienia. W lipcu 1961 roku spektakl powtórzono w niezmienionej obsadzie i zarejestrowano na nowo. Owa realizacja jest pierwszym przedstawieniem Teatru Telewizji zachowanym na taśmie.
Najnowsza inscenizacaja sztuki w reżyserii Anny Wieczur w formie „spektaklu na żywo” inauguruje obchody siedemdziesięciolecia Teatru Telewizji. Dramat Jean Girdoux napisany w 1942 roku, opowiada o potrzebie piękna i miłości, które wciąż są tematami aktualnymi i uniwersalnymi. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
APOLLO Z BELLAC
AutorJean Giraudoux
PrzekładMaria Serkowska
PrzekładHenryk Rostworowski

Patrz także:
schowaj

 • 1958
  Spektakl telewizyjny / Jean Giraudoux / Adam Hanuszkiewicz
2022.11.02 00:20:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency