Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TEŚCIOWIE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2023
 • Premiera:
  2023. 05. 12
 • Barwny, odcinki x 22 min

Serial jest opowieścią pełną rodzinnych emocji związanych z relacją dwojga młodych ludzi: Andżeliki Nagórskiej i Lucjana Ledwonia. Ona - fanka social mediów marząca o oszałamiającej karierze w telewizji, on – pasjonat średniowiecza, w trakcie doktoratu z historii. Gdy uświadamiają sobie, że nie mogą bez siebie żyć, postanawiają udawać, że dziewczyna jest w ciąży więc przyszli teściowie szybko powinni kupić im mieszkanie. Dochodzi do spotkania dwóch rodzin, co uruchamia lawinę zabawnych zdarzeń. Rodzice Andżeliki to dorobkiewicze - posiadacze dojrzewalni bananów i hurtowni warzyw, mieszkający w okazałym domu, a Ledwoniowie to skromna rodzina: związek listonosza i właścicielki niewielkiego osiedlowego salonu kosmetycznego. Zderzenie dwóch tak różnych z pozoru rodzin prowadzi do całej masy zabawnych sytuacji, a na dodatek okazuje się, że ojcowie: Zenon Nagórski i Roman Ledwoń znają się jeszcze z czasów szkolnych i żywią do siebie ogromną niechęć. Na szczęcie wszystko twardą, kobiecą ręką trzyma energiczna Babcia, dbając aby sprawy nie wymknęły się spod kontroli.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu

Rodzice Andżeli Nagórskiej i Lucka Ledwonia dowiadują się, że ich dzieci chcą się pobrać. Usiłują odwieść ich od tego zamiaru, ale młodzi przewidując taki obrót sprawy wymyślają powód, dla którego ślub jest absolutnie konieczny- Andżela jest w ciąży. Przyszli teściowie spotykają się na wspólnym obiedzie, podczas którego okazuje się, że niektórzy z obecnych całkiem dobrze się znają. Jaka historia łączy Zenona Nagórskiego i Romana Ledwonia?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Na proszonym obiedzie Dorota - mama Lucka - częstuje gości swoimi oryginalnymi potrawami. Ponieważ to pierwsze spotkanie z rodzicami Andżeli, zależy jej aby dobrze wypaść. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, kto gdzie pracuje i czym się zajmuje. Obie rodziny chcą wyciągnąć z tego korzyści dla siebie. Oficjalna prezentacja umiejętności młodych kończy się przedwczesnym opuszczeniem obiadu przez Andżelę i Lucka. Po alkoholu Zenon jest gotów ujawnić najskrytsze tajemnice Violetty, zaś do Doroty ma przyjechać dawno nie widziany brat, profesor z Niemiec.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Rodziców Andżeli nie zachwycił przyszły zięć i jego rodzice. Postanawiają znaleźć jej nowego, lepszego kandydata na męża. Lolek- brat Doroty, który właśnie wrócił z Niemiec, odwiedza jej salon piękności. Tu poznaje uroczą Pati i od razu wpadają sobie w oko. Kiedy w końcu dociera do domu siostry, jest zawiedziony poziomem życia Ledwoniów, ale z całą pewnością wie, że będzie często wpadał do nich na obiady. Natomiast Zenon obawia się kontroli skarbowej. Jego firma może mieć poważne kłopoty.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Podczas wizyty Andżeli u Ledwoniów niewiele brakowało, aby Dorota odkryła prawdę o ciąży. W tym czasie Lucek pod blokiem próbuje naprawić swój skuter. Z pomocą przychodzi mu Lolek, profesor motoryzacji. Dorota szykuje się na rewizytę u Nagórskich. Prosi Andżelę o wspólne wyjście na zakupy i podstępem prowadzi do swojego kolegi- ginekologa doktora Niskiego. Tymczasem Violetta Nagórska szykuje przyjęcie na miarę kolacji sylwestrowej. Gośćmi będą nie tylko rodzice Lucka, ale również brat Doroty- Lolek i siostra Violetty-Brygida. Po deserach i winie rozmowy o kupnie mieszkania dla młodych przybierają niespodziewany obrót.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Zenon obmyśla nowy plan jak udaremnić ślub córki z Luckiem. Prosi o pomoc Brygidę, siostrę bliźniaczkę swojej żony. Brygida znajduje dla młodych fantastyczne miejsce na wesele, ale pierwszy wolny termin wypada dopiero za trzy lata. Zenon jest zachwycony! Liczy na to, że do tego czasu po uczuciu młodych nie będzie nawet śladu. Zaś w domu Ledwoniów Roman wprowadza nowe nawyki żywieniowe. Przed ślubem syna chce wziąć się za siebie z pomocą diety – cud. Sen z powiek obu rodzinom spędzają koszty i organizacja wesela. Zenon ciągle drży na myśl przed kontrolą skarbową. W domu Nagórskich, za sprawą Zenona pojawia się nowy amant. Tym razem na jego intrydze ktoś jednak skorzysta.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Podczas obiadu u Doroty, Dr Niski wspomina o nowym programie rządowym „Plus się rodzi”. Za zajście w ciążę można otrzymać bezzwrotną dotację – nawet sto tysięcy złotych. Dochodzą do wniosku, że Lucek i Andżela powinni z tego skorzystać . O zaświadczenie o ciąży Andżeli zadba sam Niski. Okazuje się, że małżeństwo Ledwoniów przechodzi kryzys. Roman odwiedza Dr Niskiego w jego gabinecie, a ten radzi mu, aby zorganizował dla Doroty romantyczną kolację. Zenon zastanawia się nad wynajęciem detektywa, który śledziłby Lucka. Tymczasem Lucek spotyka na plaży pewną interesującą nieznajomą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Lucek przychodzi na casting z Andżelą i niestety to on zainteresuje sobą reżysera. Po castingu młodzi zrywają ze sobą. Tymczasem Zenon wpada na pomysł założenia z Ledwoniami spółki. Wysyła Violettę do salonu Doroty. Ta podczas wizyty dowiaduje się, że z usług fryzjerskich u Doroty korzysta sam naczelnik urzędu skarbowego. Zenon przedstawia rodzicom Lucka pomysł na rodzinny biznes. Spółka z Ledwoniami będzie wymagała dość dużego wkładu finansowego, więc Dorota zwraca się z prośbą o pożyczkę do Lolka, ten jednak ma inne plany. Chce kupić mieszkanie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Zenon pilnie szuka kupca na swoją halę po dojrzewalni bananów. Okazuje się, że Lolek jest poważnie zainteresowany i kupuje od niego halę pod swój warsztat samochodowy. Warsztat będzie nosił nazwę „Pati” na cześć jego nowej miłości, ona też będzie matką chrzestną nowego miejsca pracy. Andżela i Lucek z oporami, ale jednak godzą się po awanturze. W dniu uroczystego otwarcia warsztatu samochodowego Dorota dowiaduje się, kim jest narzeczona jej brata. W zamieszaniu Roman dostaje zawału serca. Okazuje się, że cierpi na bardzo rzadką chorobę. Lekarze stawiają niezwykłą diagnozę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.06.05 00:11:17
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.