Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLE NICZYJE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1988. 10. 03
 • Barwny,

Koniec lat trzydziestych. W obozie sanacyjnym narastają spory i tarcia polityczne. W Warszawie zostaje zamordowany jeden z oficerów "Dwójki". Rozpoczyna się śledztwo, które nie przynosi rezultatu, gdyż prowadzący je oficer ukrywa prawdę, dowodząc, iż to pospolita zbrodnia kryminalna. Przyjaciel zamordowanego próbuje za wszelką cenę znaleźć sprawcę zbrodni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POLE NICZYJE
Powieść
AutorZbigniew Safjan

1

 • Odcinek serialu
 • 59 min

2

 • Odcinek serialu
 • 59 min

Zawisza kontynuuje nieoficjalne śledztwo w sprawie śmierci Jurysia. Próbując dociec faktycznych przyczyn jego zamordowania, coraz bardziej krzyżuje szyki Napirale. Ten bowiem robi wszystko by pokierować dochodzeniem zgodnie z interesami "Dójki". Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko zaklasyfikowanie śledztwa jako rutynowej sprawy kryminalnej.

3

 • Odcinek serialu
 • 53 min

Zawisza, mimo przeszkód, kontynuuje śledztwo. Udaje mu się dotrzeć do Wandy Ziarnickiej - kochanki Jurysia. Ta przekazuje mu papiery i notatki zmarłego. Już pobieżny rzut oka wystarcza, by stwierdzić, że zapiski Jurysia mają bezcenną wartość. Są wśród nich m. in. dokumenty z okresu jego działalności szpiegowskiej w hitlerowskich Niemczech. Po analizie tych materiałów Zawisza ma niemal całkowitą pewność, że Juryś padł ofiarą gry wywiadów. Chce jeszcze zdobyć niepodważalny dowód, co nie jest takie proste. Przed Zawiszą w zagadkowy sposób zaczynają się piętrzyć rozmaite utrudnienia. Eks-rotmistrz podejrzewa, że ich źródłem jest major Napierała.

4

 • Odcinek serialu
 • 56 min

Zawisza składa swemu zwierzchnikowi Wacławowi Janowi raport o wynikach śledztwa. Ten jednak, ku zaskoczeniu eksrotmistrza, nakazuje mu zapomnieć o całej sprawie. Wie bowiem, że ujawnienie rewelacji Zawiszy mogłoby zaszkodzić jego ambicjom politycznym. Zawisza nie zamierza podporządkować się rozkazowi.

5

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Wacław Jan definitywnie wycofuje się z gry o władzę. Zawisza nabiera pewności, że jest śledzony. Osaczony decyduje się na desperacki krok - rozmowę z Napierałą. Ten jednak zaczyna go szantażować. Eks - rotmistrz, osamotniony i bezsilny, popełnia samobójstwo. Nad jego grobem Napierała wygłasza pompatyczną mowę ku czci "niezłomnego Zawiszy".

2022.03.26 00:25:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych