Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POŁĄCZENIA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 17' 45''

Centrum numeru alarmowego 112 jest każdego dnia zasypywane telefonami. Operatorzy próbują stawiać czoła rozmaitym problemom, nachodzącym zarówno wraz z licznymi połączeniami, jak i napięciom w środowisku pracy. Starają się przy tym zachować dystans i radzić sobie z własnymi emocjami.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2023
  Warszawa (Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle")-Nagroda Publiczności
  za najlepszy film dokumentalny
 • 2023
  Parnawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Naukowych)-Nagroda dla najlepszego filmu studenckiego
 • 2023
  Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza")-Grand Prix
  za "unaocznienie codziennego szmeru ludzkich skarg, wołań o pomoc i krzyków rozpaczy, stanowiących codzienność respondentów telefonicznej linii alarmowej. Za wyzbycie się pokusy dopowiadania lub – co byłoby najgorsze – oceniania. Za zaufanie do widza, zostawienie mu miejsca do własnych wniosków i interpretacji"
 • 2023
  Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza")-Nagroda za montaż
  za "misterną tkaninę głosowych świadectw i wołań o pomoc, która nie narusza intymności mówiącego, a jednocześnie wygrywa każdą pauzę, zawahanie, szloch i zrodzony z bezsilności bluzg. Za rewelacyjne zbudowanie opowieści pełnej napięcia dzięki precyzyjnemu doborowi i montażowi zarejestrowanych rozmów"
 • 2023
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy
 • 2023
  Cork (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Grand Prix Documentary Short Award
2023.11.22 00:22:58
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.