Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SILENT LOVE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2022
 • Barwny, 73 min

Po śmierci mamy, 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno jego mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna dla swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa — to jej wieloletnia relacja z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2022
  Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival)-Nagroda dla najlepszego filmu polskiego
  za "aktualną, głęboko ludzką i pięknie skonstruowaną opowieść o rodzinie, która jednocześnie rozkwita i zostaje zmuszona do zachowania milczenia"
 • 2022
  Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival)-Nagroda dla najlepszego debiutu
  uzasadnienie jury: "W świecie, w którym trudno żyć w pełnej zgodzie z własną tożsamością, poznanie tak intymnych, indywidualnych losów bohaterów jest niezwykle cenne. Uważamy, że autorzy nagrodzonego filmu ujęli historię Agnieszki, Majki i Miłosza w sposób bardzo ciepły, subtelny i pełen humoru. Jury docenia również wybór z materiału zdjęciowego scen istotnych, tworzących spójną, wciągającą opowieść"
 • 2022
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wielki Jantar w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych
  za "subtelną opowieść o prawie do miłości, o determinacji do zmiany życia. Z wyrazistym portretem Polski B, Za spójne budowanie narracji filmowej"
 • 2022
  Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych)-Nagroda Telewizji Niemieckiej MDR
  dla najlepszego filmu wschodnioeuropejskiego
 • 2022
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego
  za "zobrazowanie aktualnego portretu rodziny, która trwa i umacnia się mimo systemowej i zwyczajowej nieprzychylności"
 • 2023
  Park City (Slamdance Film Festival)-Wyróżnienie
 • 2023
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
2023.02.08 16:26:21
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman