Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA ZAWODOWA II

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 02. 22
 • Barwny, 10 odcinków x ok. 44 min

  Emisja: 22 lutego - 26 kwietnia 2022. Od 4 września 2022 serial emitowany na antenie TVN.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Zakrwawiona Kinga leży na odludnym poboczu. Ktoś przeszukuje jej ubranie, zabiera klucze do mieszkania… Okazuje się, że to Tymon, zakochany w Kindze informatyk, który następnie usuwa z jej domu sprzęt podsłuchowy. Zastaje go tam Andrzej. Co się stało z Kingą? Trzy miesiące później okazuje się, że Kinga przeżyła wypadek samochodowy, na miejscu którego znalazła ją policja w stanie hipotermii. Górska żyje, zachowała ciążę. Od trzech miesięcy jest w śpiączce. Julia dostaje rozwód z Andrzejem, który rozpacza po wypadku Kingi i martwi się o nienarodzone dziecko. Miller wrócił do policji, prowadzi śledztwo w tej sprawie. Nie spotykają się z Julią. Ewa po postrzale wyjechała z Ninką do siostry w Szwecji. Miller jest sam, ale walczy o rodzinę. Julia nie chce mu w tym przeszkadzać. Oboje uciekają od tego, co ich łączy. Czy skutecznie? Życie Julii wywraca się do góry nogami, gdy po trzech miesiącach Kinga odzyskuje przytomność. Miller dostaje informację o niezapłaconym mandacie Górskiej - zdjęcie z fotoradaru świadczy o tym, że ktoś jednak z nią był tamtej feralnej nocy, w samochodzie… Kto? To nie było samobójstwo? Czy ktoś ją zostawił na miejscu wypadku, zimą, na pewną śmierć? Do sprawy wkracza uparta i niekonwencjonalna prokurator Gabriela Wolska (Katarzyna Herman). Lepiej, żeby Miller się odsunął ze względu na znajomość z rodziną Żurawskich. On jednak chce trzymać rękę na pulsie. Instynkt podpowiada mu, że Julia może mieć kłopoty… Ale Julia w szpitalu u Kingi spotyka Tymona, który zachowuje się podejrzanie, jest pod wpływem narkotyków. Andrzej przypomina sobie, że zastał go szperającego w mieszkaniu Kingi… Czy to on był tamtej nocy w samochodzie z Kingą? Tymon zostaje aresztowany. Prokuratorka Gabriela chce postawić mu zarzuty. Tymon prosi Julię o pomoc. Ona próbuje wydobyć z Tymona alibi. Ten milczy. Nie powie, gdzie był tamtej nocy… Czego tak bardzo się boi? Policja znajduje telefon Kingi, gdzie w poczcie głosowej jest nagrana wiadomość od Julii… Miller i prokurator Gabriela odkrywają, że Julia miała spotkać się z Kingą w noc wypadku. Dla prokuratorki to dowód, że Julia jest podejrzana.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Prokurator Gabriela w kancelarii rozmawia z Julią, chcąc wybadać, jaki miała udział w sprawie. Wiktor nie ułatwia tego, ale przerywa im nagły wybuch w kamienicy naprzeciwko. Okazuje się, że to gaz. Gabriela widzi, jak Miller przybiega na miejsce zaniepokojony, czy Julia jest cała… Tak dobrze się znają? O co tu chodzi? Wiktor pomaga ukryć bliską relację Millera z jego rodziną. Gdy Gabriela to odkryje, odsuną Millera od śledztwa i będzie miał kłopoty… W wybuchu gazu zginął mężczyzna. Jego zrozpaczona żona zgłasza się do Julii po poradę prawną. Chodzi o to, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić odszkodowania za śmierć męża podejrzewając samobójstwo przed upływem tzw. okresu karencji. Julia angażuje się w tę sprawę przeciwko prawnikom ubezpieczyciela. Jednak szybko okazuje się, że to jej klientka próbuje wyłudzić odszkodowanie i że ubezpieczyciel ma rację! Kobieta przyznaje się – tak, próbuje dostać pieniądze za śmierć męża, który porzucił ją z przewlekle chorym dzieckiem. Kobieta jest zdesperowana, bo potrzebuje ogromnej sumy na leczenie dziecka. Jednak przegrywa sprawę z ubezpieczycielem, kiedy na jaw wychodzą jej matactwa. Julia postanawia pomóc inaczej. Obdzwania bogatych klientów kancelarii i organizuje zbiórkę na leczenie chorego dziecka. Pieniądze wpłaca nawet prawnik reprezentujący ubezpieczyciela… Tymczasem czarne chmury zbierają się nad jej głową w sprawie Kingi. Miller widzi, że Andrzej pod przykrywką troski manipuluje prokuratorką tak, że ta nabiera coraz większych podejrzeń co do Julii a wyłącza z nich Andrzeja – to on przecież zawiadomił policję, zaniepokojony zniknięciem Kingi i jej „pożegnalnym” smsem. Dzięki Andrzejowi znaleziono Kingę i udało się ją ocalić. Andrzej kreuje się też na troskliwego ojca obwiniając Julię, że zbyt pobłaża ich córkom. Nie podoba mu się związek Pauli ze sporo starszym od niej Miśkiem, który na dodatek stał się „kryminalistą”. Spotyka się więc z Miśkiem i składa mu propozycję nie do odrzucenia – pomoże mu wrócić do pracy, jeśli Misiek zostawi Paulę i nie będzie się z nią spotykać. Nie tylko sprawa Kingi pogłębia dystans między Millerem a Julią. Ze Szwecji na badania kontrolne przyjeżdża Ewa – stawia Millerowi ultimatum. Jeśli tak mu zależy na rodzinie, niech wyjedzie z nią i z Ninką do Szwecji. Na stałe.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Julia ma coraz większe kłopoty w związku z podejrzeniami Prokuratorki Gabrieli. Widząc, co się dzieje, Miller daje Żurawskiej fałszywe alibi na noc, kiedy zdarzył się wypadek. Byli wtedy razem. Wściekła Gabriela odsuwa Millera od śledztwa. Julia nie chce, żeby dla niej kłamał. Ale Miller wyznaje jej, co do niej czuje. Kinga odnajduje się na SOR innego szpitala. Wydaje się splątana, podaje nazwisko przyjaciółki Hanki, jako swoje. Zaalarmowana Hanka, która jest również znajomą Andrzeja przychodzi do Kingi. Ona jednak zastrzegła, że nie chce go widzieć. Żurawski rozpacza, boi się o dziecko… Czy Kinga jest wariatką? Andrzej namawia do współpracy zapatrzoną w niego Hankę, która przyjaźni się z Kingą. Kobieta z początku ma wątpliwości, czy badanie psychiatryczne nie wystraszy Kingi, ale manipulacje Andrzeja przynoszą w końcu zamierzony przez niego skutek. Hanka zaczyna wątpić w poczytalność niczego nieświadomej Kingi. Andrzej i Julia stają przeciwko sobie w sprawie klienta, którego reprezentuje Julia. To rezydent ginekologii, oskarżony o to, że zbyt późno podjął decyzję o cesarskim cięciu, w wyniku czego noworodek zmarł. Okazuje się, że Andrzej opiniował tę sprawę kiedyś jako biegły. Julia dyskredytuje jednak tę opinię ze względu na to, że byli małżeństwem. Nie jest to czyste zagranie…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Psychiatrzy mają orzec, czy Kinga jest poczytalna. Gabriela rozmawia z nią w szpitalu, jednak wystraszona swoją sytuacją Górska podtrzymuje, że nic nie pamięta z wypadku. Tymczasem Andrzej ma plan, który realizuje z wynajętym do tego celu mecenasem Litwinem. Chce ubezwłasnowolnić Kingę prawnie i tym sposobem zamknąć jej usta. Ponieważ może to zrobić tylko ktoś z rodziny, Andrzej odnajduje starszego brata Kingi – Tomasza (Mateusz Rusin), który mieszka we Francji. Mami go troską o byłą kochankę i ich dziecko. Tomasz przyjeżdża do Polski. Kiedy dowiaduje się od Gabrieli o wypadku i podejrzeniach wobec Julii jest wstrząśnięty. Kinga z początku nie ufa bratu. Tomasz przez lata opiekował się dwubiegunowym ojcem, który zmarł niedawno. Czy to możliwe, żeby Kinga była naprawdę chora psychicznie? Tomasz zaczyna w to wierzyć, kiedy odkrywa, że Kinga ukrywa leki, które ma brać. To samo robił ojciec… Andrzej wykorzystuje narastające wątpliwości Tomasza i namawia go do ubezwłasnowolnienia siostry dla jej dobra. Czy mu się to uda? Julia zajmuje się sprawą Luizy, atrakcyjną żony komendanta Piotra, która oskarża chirurga plastycznego o błąd w operacji pomniejszenia biustu. Żurawska odkrywa, że Luiza zrobiła to dla męża, który ją zdradza z prokurator Gabrielą. W trakcie negocjowania ugody Julia zaprzyjaźnia się z klientką, a wzajemna niechęć do Gabrieli rośnie. Pod wpływem Julii, Luiza decyduje się wystąpić o rozwód z wiarołomnym mężem.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Po odkryciu fałszywego alibi dla Julii Miller odchodzi z policji. Ma dosyć. Decyduje się wyjechać z Ewą do Szwecji po ślubie. Trwają przygotowania. Julia nie chce się żegnać z nim w gniewie. Prosi więc Millera o pomoc w sprawie Wiktora, którego teraz reprezentuje. Jej ojciec potrącił człowieka na pasach. Okazało się, że rozmawiał w tamtej chwili przez telefon… Mężczyzna pozwał Wiktora i żąda odszkodowania. A Wiktor nie zamierza się na to godzić. Walczy w sądzie z pomocą Julii, dla której ojciec i prawnik nie jest łatwym klientem… Na dodatek przeciwnikiem Julii w sądzie okazuje się Madej, który chce się zemścić na Wiktorze za to, że musiał odejść z kancelarii. Cynicznie wykorzystuje prywatną wiedzę o byłym szefie i coraz bardziej pogrąża go w sądzie. Zdesperowana Julia prosi Millera, żeby sprawdził poszkodowanego. Oboje postanawiają zaakceptować życie, które układa się inaczej, niż by tego chcieli. Dzięki Millerowi i medycznej wiedzy Miśka – Julia odkrywa, że poszkodowany to oszust nie pierwszy raz wyłudzający pieniądze od bogatych „naiwniaków”. Andrzej podrzuca w domu Julii kamerkę z rozbitego samochodu Kingi. Policja znajduje ją podczas przeszukania, którego Julia nie ułatwia jako adwokat chroniący tajemnice swoich klientów. Dla prokurator Gabrieli to podejrzane. Kinga dowiaduje się, że Tomasz pod wpływem Andrzeja rozważa złożenie wniosku o jej ubezwłasnowolnienie. Odkrywa, że są w komitywie. Przerażona prosi Julię o pomoc, chce żeby reprezentowała ją przed sądem i nie dopuściła do tego, żeby Andrzej zamknął jej usta. Dla Julii nie jest to łatwa decyzja, ale Kinga spisuje swoje zeznanie i daje je Julii. Miller i Ewa biorą ślub, na który przyjeżdża ze Szwecji siostra Ewy, Krystyna (Dorota Chotecka). Nie przepada za Millerem. Uważa, że Ewa robi błąd wychodząc za niego. Czy ma rację?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Nieprzytomną Ewę próbuje ratować Lipska. Okazuje się, że doszło do zatorowości – Ewa zaniedbała leki po operacji, którą przeprowadził Andrzej, latała samolotami… Umiera w szpitalu. Zaszokowany Miller nocuje z Ninką u Julii. Rano przychodzi tam Andrzej, który uznał Julię za swojego sojusznika… Boleje nad śmiercią Ewy. Miller dostrzega, że Ninka boi się i nie lubi Andrzeja… Dlaczego? Ninka przyznaje się Julii i Millerowi, że widziała kłótnię mamy z Andrzejem. Mówi, co słyszała – że mama miała kłamać w sprawie Kingi! W połączeniu z informacją, którą dostaje Julia jako pełnomocnik Kingi od jej psychiatry – że Ewa Dobrzyńska leczyła Kingę – rodzi się koszmarne podejrzenie, czy Andrzej jako lekarz Ewy miał coś wspólnego z jej śmiercią? Siostra Ewy, Krystyna zostaje w Polsce, pomaga Millerowi z Ninką. Próbuje go trzymać w pionie, nalega na wyjazd do Szwecji. Miller nie słucha opętany myślą o zemście na Andrzeju. Julia występuje jako prawnik Kingi podczas jej wysłuchania przed sądem, który ma orzec, czy ma być ubezwłasnowolniona. Kinga traci panowanie nad sobą, kiedy Litwin w imieniu Tomasza wyciąga jej próbę samobójczą sprzed lat… Kinga reaguje agresją, co potwierdza jej kiepski stan psychiczny. Okazuje się, że Julia wielu rzeczy nie wie o Kindze…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Pobity Andrzej w szpitalu odgrywa niewinną ofiarę. Oskarża Millera o napaść i manipuluje wynikami obdukcji tak, żeby nie było cienia wątpliwości. Lenka jest wstrząśnięta. Spodziewa się, że Julia stanie w obronie taty przeciwko Millerowi. Miller jest na dołku, gdzie został zatrzymany do wytrzeźwienia. Odwiedza go tam Julia, jako adwokat. Ten nie ma zamiaru niczego ułatwiać. Wściekła Julia zapowiada, że nie pozwoli mu zmarnować życia sobie i Nince! Decyduje się go bronić, czego nie może zrozumieć Lenka. Jak matka może występować przeciwko tacie w takiej sytuacji?! Okazuje się, że sędzia Piasecki wyznaczony do orzekania w sprawie Millera znany jest z surowych wyroków wobec pijanych policjantów, ponieważ jego syn by kiedyś ofiarą brutalnego przesłuchania przez pijanego funkcjonariusza. Julia uważa, że sędzia może być nieobiektywny i zamierza wyłączyć go z orzekania w sprawie Millera. Wiktor uważa to za zły pomysł – sędzia Piasecki to jego dobry znajomy, jest surowy, ale sprawiedliwy. Niespodziewanie Julii pomaga Tomasz, który podsuwa jej informacje o synu sędziego Piaseckiego – zdobył je wykorzystując stare dziennikarskie kontakty. Tymczasem Kinga wychodzi ze szpitala. Julia z pomocą Tomasza przekonują prokurator Gabrielę do tego, by stanęła po ich stronie w apelacji w sprawie ubezwłasnowolnionej Kingi. A Tomasz próbuje zaprosić Julię na randkę, ale ona nie chce teraz związków. On nie odpuszcza. Stara się być dla niej przyjacielem, jest cierpliwy i czeka na okazję.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Nieprzytomną Ewę próbuje ratować Lipska. Okazuje się, że doszło do zatorowości – Ewa zaniedbała leki po operacji, którą przeprowadził Andrzej, latała samolotami… Umiera w szpitalu. Zaszokowany Miller nocuje z Ninką u Julii. Rano przychodzi tam Andrzej, który uznał Julię za swojego sojusznika… Boleje nad śmiercią Ewy. Miller dostrzega, że Ninka boi się i nie lubi Andrzeja… Dlaczego? Ninka przyznaje się Julii i Millerowi, że widziała kłótnię mamy z Andrzejem. Mówi, co słyszała – że mama miała kłamać w sprawie Kingi! W połączeniu z informacją, którą dostaje Julia jako pełnomocnik Kingi od jej psychiatry – że Ewa Dobrzyńska leczyła Kingę – rodzi się koszmarne podejrzenie, czy Andrzej jako lekarz Ewy miał coś wspólnego z jej śmiercią? Siostra Ewy, Krystyna zostaje w Polsce, pomaga Millerowi z Ninką. Próbuje go trzymać w pionie, nalega na wyjazd do Szwecji. Miller nie słucha opętany myślą o zemście na Andrzeju. Julia występuje jako prawnik Kingi podczas jej wysłuchania przed sądem, który ma orzec, czy ma być ubezwłasnowolniona. Kinga traci panowanie nad sobą, kiedy Litwin w imieniu Tomasza wyciąga jej próbę samobójczą sprzed lat… Kinga reaguje agresją, co potwierdza jej kiepski stan psychiczny. Okazuje się, że Julia wielu rzeczy nie wie o Kindze…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Trwa proces o odebranie praw rodzicielskich Millerowi. Krystyna reprezentowana przez Madeja wyciąga w sądzie wszystkie brudy z przeszłości i teraźniejszości. Okazuje się, że przez ostatnie tygodnie ktoś Millera śledził na jej zlecenie… Julia próbuje nim wstrząsnąć, bo sam bardziej sobie szkodzi niż Krystyna! Żurawska zajęta sprawą Millera nie wie, że Wiktor zamierza iść na wojnę z wielkim koncernem winnym śmierci matki Julii, jego byłej żony. Monika próbuje go powstrzymać – taki proces go wykończy. Wiktor może stracić dorobek całego życia. Kiedy Julia przypadkiem odkrywa, że jej zmarła matka jest częścią tej przerażającej sprawy – jest wstrząśnięta. Ale nie mają dowodów. Pomaga im Tomasz przez dziennikarskie kontakty. Razem z Julią włamują się do fundacji prowadzącej badania kliniczne nad deremcilem – jej szefem był kiedyś Krzysztof. Julia i Tomasz zdobywają dokumenty potwierdzające, że fundacja ukrywała zgony pacjentów biorących udział w badaniu. Wiktor zbiera poszkodowanych. Szykuje pozew zbiorowy. Do udziału w nim namawia Dominika i Marię Jedlińskich. Aby ruszyć ze sprawą muszą zdobyć dowód, że centrala wielkiego koncernu wiedziała o złych wynikach badania, a mimo to zleciła fundacji kontynuację badania – dla zysku. Czy uda się zdobyć niepodważalny dla prokuratury dowód?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Andrzej przywozi rodzącą Kingę do szpitala. Ona w szoku i bólu nieoczekiwanie proponuje mu ucieczkę. Jeszcze może im się udać… Andrzej odmawia. Przekazuje Kingę ratownikom. Sam pozwala się aresztować. Odmawia zeznań. Chce rozmawiać tylko z Julią. Zbliża się ślub Moniki i Wiktora. Monika nieoczekiwanie prosi Julię, aby była jej świadkową. Wiktor przyprowadza na wspólne spotkanie swojego świadka, którym będzie Miller. Po rodzinnej kolacji odwozi on Julię i Lenkę do domu. Tam okazuje się, że było włamanie. Miller zabiera wszystkich do siebie. Julia z Lenką nocują u niego. Julia dowiaduje się, że Tomasz dzwonił z powodu śmierci Marii Jedlińskiej. W nocy miała drugi udar. Jej mąż Dominik w rozpaczy zaatakował Krzysztofa, obwiniając go o jej śmierć. Co dalej z pozwem? Julia dowiaduje się, że Wiktor i Monika rozmawiają z prawnikami koncernu. Czemu o tym nie wiedziała? Czy to zdrada?! Prawnicy proponują korzystną ugodę przedsądową. W zamian za zrzeczenie się roszczeń obiecują wypłatę miliona każdemu z poszkodowanych. Pod warunkiem, że nie dojdzie do procesu. Okazuje się, że Monika po cichu negocjowała z koncernem, który złożył też lukratywną propozycję kancelarii. Wiktor jest wściekły, że zrobiła to za jego plecami. Ich ślub wisi na włosku…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 05:21:08
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.