Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MENTAL

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Premiera:
  2022. 01. 27
 • Barwny, 8 odcinków x ok. 22 min

  Serial jest polską wersją fińskiej produkcji "Sekasin" realizowanej od roku 2016.

Serial opowiada o problemach ze zdrowiem psychicznym młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu

Wiktor, debiutujący standuper w trakcie występu zaczyna być nękany o zwrot pieniędzy. Uciekając przed wierzycielami, zamyka się w swoim mieszkaniu i łyka całą fiolkę leków, próbując popełnić samobójstwo. Kogut zostaje pod eskortą policji odwieziony do internatu. Budzi kolegów z pokoju i wyciąga alkohol oraz narkotyki podkradzione ojcu. Kiedy jeden z kolegów traci przytomność, Kogut w napadzie paniki, ma omamy. Lena powinna iść do swojego technikum pielęgniarskiego, ale ma duże opory, boli ją brzuch, matka jednak nie widzi w tym nic złego. Dziewczyna pojawia się w szkole i z miejsca jest pomiatana i wyśmiewana przez swoją prześladowczynię Laurę i jej przyjaciółki. Zamyka się przed nimi w toalecie. Gdy dochodzi do kolejnej bezpośredniej konfrontacji Lena traci przytomność. Wiktor decyduje się zgłosić do szpitala psychiatrycznego. Do tego samego szpitala trafiają Kogut i Lena przywiezieni przez pogotowie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Kogut, Wiktor i Lena są pacjentami szpitala psychiatrycznego. Lena poznaje młoda salową Marysię, która nadaje jej przydomek Jaskółka. Wiktor po lekach ma priapizm (długotrwały, bolesny wzwód). Dostaje leki na obniżenie ciśnienia, to jednak nie pomaga. Jaskółka widzi krasnoludki. Kogut z początku traci rozeznanie gdzie jest i co się z nim dzieje, więc przestaje łykać leki. Postanawia uciec, zaczyna sprawdzać możliwości i trafia na otwarte okna w sali muzykoterapii. Laura, prześladowczyni Leny trafia do niej na oddział szpitala psychiatrycznego w roli stażystki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Kogut ucieka ze szpitala i jedzie do ojca, u którego trwa impreza. Ojciec cieszy się, że syn wrócił, bo nie wierzy w jego niepoczytalność. Ukrywa go przed policją. Próbuje zmusić syna do picia alkoholu i zabawiania się z prostytutkami. Kogut chce jednak tylko odpocząć. Maria nie ma sił sprzątać w szpitalu, rozmawia o tym z Jaskółką, która zauważa u niej ślady po samookaleczeniach. Jaskółka ma problemy z odróżnieniem rzeczywistości od przywidzeń, nie chce brać leków, zwłaszcza od Laury, nikt jej jednak nie wierzy w opowieści o prześladowaniach. Zostaje jej przydzielona całodobowa opieka pielęgniarska. Kogut ma napad psychozy, widzi człowieka w kapeluszu. Ojciec odwozi go do szpitala.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Jaskółce przy Laurze pogłębiają się omamy. Podejmuje próbę samobójczą, ale zostaje uratowana przez pielęgniarza. Marysia zaczyna coraz gorzej się czuć, okazuje się, że miała problemy wcześniej, ale ukrywała je nawet przed własnym chłopakiem. Maria traci władze w nogach, rzeczywistość zaczyna ją osaczać. Wiktor, Kogut i Jaskółka rozmawiają z ordynatorem Kernem, który stawia im diagnozy: przyjmują je różnie – Jaskółka akceptuje, Wiktora to bawi, Kogut nie wierzy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Marysia zostaje przyjęta na oddział szpitala psychiatrycznego. Okazuje się, że historia jej choroby jest długa. Jej chłopak zrywa z nią w trakcie odwiedzin, gdy dowiaduje się o problemach. Kogut przemyca na oddział alkohol. Rozkręca imprezę z Wiktorem, Jaskółką i Marysią. Marysia i Wiktor zaczynają leczenie elektrowstrząsami. Wiktor czuje się po nich wspaniale, Marysi nie przynosi to żadnej ulgi. Kogut za swoje kontrowersyjne zachowania jest przez pielęgniarza Kacpra wsadzony w kaftan bezpieczeństwa i zamknięty w izolatce.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Maria nie odczuwa poprawy po terapii. Ordynator będzie szukał innej metody leczenia. Wiktor jest niesłychanie pobudzony. Postanawia zmienić kolor ścian w szpitalu. Robi to za plecami ordynatora. Pielęgniarz Kacper otrzymuje telefon ze szkoły córki, że ta nie dotarła na lekcje. Jest zdziwiony, bo codziennie sam ją odwozi. Nie może się dodzwonić do córki. Oddziałowa Grażyna nie chce mu dać wolnego. To wytrąca go z równowagi. Wzrasta napięcie między Jaskółką i stażystką Laurą, Kogut pokazuje tej drugiej goły tyłek, za co pielęgniarz Kacper znowu ładuje go do izolatki. Ordynator wypuszcza go, ale sugeruje, że powinien trafić do poprawczaka, a nie szpitala. Cała czwórka zostaje zapisana na muzykoterapię, gdzie odnajdują swoje miejsce i tworzą zespół „ The Poyebs”. Efekty elektrowstrząsów u Wiktora są tak zadowalające, że ordynator postanawia go wkrótce wypisać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Kacper zastępuje muzykoterapeutę. W trakcie próby „Poyebs” traci równowagę psychiczną. W związku z tym dostaje urlop zdrowotny. Maria otrzymuje zestaw nowych leków i wypis do domu za kilka dni, z niechęcią godzi się na to. Jaskółka orientuje się, że Laura wrzuca jej zdjęcia ze szpitala na instagram. To jest dowód, że nie zmyśla na temat znajomości z Laurą. Oddziałowa Grażyna natychmiast wyrzuca Laurę ze stażu. Kogut też zostaje wypisany. Jedynie, Jaskółka zostaje w szpitalu na dłużej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Czwórka przyjaciół idzie na muzykoterapię i jako grupa muzyczna The Poyebs robią swój pierwszy i ostatni koncert. Ostatni, bo Kogut, Wiktor i Maria wychodzą już ze szpitala. W szpitalu zostaje tylko Jaskółka. Po Koguta przyjeżdża ojciec. Podwożą do domu Marię, której nogi znowu odmawiają posłuszeństwa tuż za drzwiami szpitala. Ojciec Koguta spieszy się, bo maja mieć za 4 godziny samolot do Brazylii. Wiktor próbuje wrócić do swojego mieszkania, ale jest zajęte przez nowego lokatora. Próbuje znaleźć sobie lokum u przyjaciół, ale jest całkowicie ignorowany. W końcu ląduje u Marii. Kogut nie chce jechać nigdzie z ojcem a szczególnie tak daleko, ucieka z samochodu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 04:09:44
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.