Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BALKON ORDONA

„Czarna komedia” rysująca, przerażający w swej istocie, mentalny obraz polskiej trzypokoleniowej rodziny. Rodzina mieszka w bloku: babcia, zamknięta już wyłącznie w kręgu własnych wspomnień i traktowana przez resztę jak niepotrzebny mebel, rodzice – sfrustrowani i przerażeni, traktujący jak wroga każdego, kto za drzwiami ich mieszkania oraz młodszy syn wraz ze swą ciężarną dziewczyną, przygarniętą do rodziny nie tyle z litości, ile z poczucia wstydu. Rodzina oczekuje na wizytę starszego syna, jedynego, któremu „się udało”, bo wyemigrował do Anglii. Kiedy jednak ten przybywa z czarnoskórą narzeczoną, która nawet nie zna angielskiego, nadzieje rodziny na lepsze życie legną w gruzach. Chwila prawdy, jaka nastąpi po opadnięciu kultywowanych z wielkim trudem codziennych pozorów, kłamstw i iluzji będzie bolesna dla wszystkich.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BALKON ORDONA
AutorPaweł Wolak
AutorKatarzyna Dworak

Varia
pokaż

2023.01.18 04:09:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.