Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORACHUNKI

Sztuka Piotra Domalewskiego, uznanego już reżysera filmowego i scenarzysty, należy do gatunku „teatru absurdu”.
Do komisariatu policji w mieście średniej wielkości zgłasza się młody mężczyzna, który pragnie zgłosić donos na siebie samego. Wprawdzie jeszcze nie popełnił żadnego wykroczenia ani czynu karalnego, ale… zamierza „wyrównać swoje rachunki ze społeczeństwem” poprzez znamienny gest naplucia w twarz jednemu z przedstawicieli tego społeczeństwa. Nie wie jeszcze, kim będzie ów przedstawiciel, wie jedynie, że jego czyn ma być wyrazem jego obywatelskiej postawy. Ten absurdalny pomysł budzi konsternację wśród znajdujących się w komisariacie policjantów. Nie wiedzą, co zrobić z nachalnym obywatelem, który nie daje się wyrzucić za drzwi, a zatrzymać go nie bardzo mają za co. Chcąc nie chcąc, przyjmujący zgłoszenie policjant podejmuje z mężczyzną dialog, w wyniku którego obaj polemiści będą zmuszeni zweryfikować swoje życiowe postawy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PORACHUNKI
AutorPiotr Domalewski
2022.05.21 09:34:52
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor