Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWINKA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Premiera:
  1994. 03. 29
 • Gatunek:
  Komedia, Film fantastyczny
 • Barwny, 3 odcinki x ok. 50 min

  Lokacje: Poznań (Fabryka Samochodów Rolniczych), Rawa Mazowiecka (zakłady mięsne), Łódź (Centrum Zdrowia Matki Polki), Warszawa (hotel "Holiday Inn"), Moszno k. Opola, Wrocław (Aula Leopoldinum),

Specjalista od transplantacji, William Holding, ma prawie wszystko: sławę wybitnego naukowca, pieniądze, atrakcyjną powierzchowność i śliczną narzeczoną. Tymczasem jego zastępca, karierowicz Frank O'Hara, i chirurg sadysta, Hans Weisenstein - zawiązują przeciw niemu spisek. Posługując się opracowanymi przezeń metodami, przeszczepiają jego przysadkę mózgową świni. Biedna, genialna świnia - unikając uboju w rzeźni i innych prześladowań musi znaleźć sposób, by przyoblec się w ludzkie ciało.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŚWINKA
Słuchowisko radiowe
AutorMarcin Wolski

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

 • 1990
  Film fabularny / Krzysztof Magowski

TAJEMNICA INSTYTUTU TRANSPLANTACJI (1)

 • Odcinek serialu
 • 48 min

Niedawno Holding ogłosił w telewizji, że wynaleziony w Instytucie preparat pozwala przeszczepić każdy ludzki organ bez ryzyka odrzutu. Frank O'Hara i Hans Weinstein - zastępcy szefa, zazdroszczą mu zarówno sukcesów zawodowych, jak i powodzenia u kobiet, bo szaleją za nim wszystkie panie, nie tylko urodziwa narzeczona Holdinga, Lucy Crawford. Zawistny O'Hara postanawia jako pierwszy zastosować nowy preparat. Pewnego dnia własny mózg umieszcza w ciele docenta, a szare komórki Holdinga wszczepia w dorodną świnkę, która na dodatek ma być przeznaczona do rzeźni.

STRZAŁ W KAMIENIOŁOMIE (2)

 • Odcinek serialu
 • 52 min

Uwolniona z rzeźni świnka kontynuuje marsz do Holiday Spring. Wytrwale tropi ją dozorca Ben, który po ucieczce zwierzaka stracił pracę. Zaciekły wróg świnki zamierza ją zabić, pozbywając się przy okazji niewygodnych świadków.

PROCES STULECIA (3)

 • Odcinek serialu
 • 53 min

Pogoń dozorcy Bena za świnką trwa. Osaczone i ranne zwierzę znajduje azyl w domu Anny Montini, bogatej narzeczonej adwokata Buttlera. Zachowanie świnki, jej niezwykla inteligencja, a potem informacje wystukane przez nią na maszynie do pisania, pozwalają dociec prawdy. Panna Montini i Buttler postanawiają oskarżyć Holdinga II.

2024.06.06 02:38:16
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.