Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FILMOWY DOM

  • Podtytuł: 65 LAT KINA WE WROCŁAWIU
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2021
  • Barwny, 41 min

Film dokumentalny prezentujący historię Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu z perspektywy reżyserów, twórców, artystów i pracowników tej instytucji. Przed kamerą wystąpili m.in. Sylwester Chęciński (reżyser), Wiesław Saniewski (reżyser), Waldemar Krzystek (reżyser), Janusz Zaorski (reżyser), Maria Duffek (kostiumograf/scenograf), Henryk Tas (elektryk/oświetlacz), Stefan Kurzyp (asystent operatora/fotosista) oraz Robert Banasiak (dyrektor CeTA).
Goście zaproszeni do udziału w produkcji opowiadają m.in. o początkach pracy we wrocławskiej Fabryce Snów, codziennym funkcjonowaniu i rozwoju Wytwórni oraz atmosferze jaka towarzyszyła na planach zdjęciowych. Oprócz wspomnień związanych z WFF we Wrocławiu, w filmie znajdziemy także wypowiedzi dotyczące Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA - instytucji kontynuującej działania Wytwórni i będącej spadkobiercą jej bogatego dziedzictwa. Wywiady przeprowadzono m.in. w halach zdjęciowych i sali kinowej w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.11.25 09:38:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego