Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZATAŃCZYĆ POGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1985
  • Czarno-biały, 24 min

"Nie ma w nim nienawiści, brutalności, jest trochę siły, żeby po koncercie nikt nie miał ochoty nikogo napaść" - tak o pogo mówi w filmie jeden z uczestników Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. 20 tysięcy młodych ludzi zjechało z różnych stron Polski do Jarocina, by "wyżyć się i mieć spokój na jakiś czas". Włosy stawiają na mydło, a kolorują czeskimi mazakami niezmywalnymi. Jedni już pracują, inni wciąż się uczą w liceum, technikum, jeszcze inni studiują. Są tacy, co uciekli z domu, są i tacy, co "buzują". "Buzują" z przerwami od roku, a niektórzy nie pamiętają, kiedy zaczęli. Ich wszystkich ktoś nazwał kiedyś punkami - śmieciami. W filmie wykorzystano, na zasadzie prawa cytatu, fragment utworu "Noce Szatana" zespołu KAT oraz krótkie fragmenty występów uczestników festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 09:36:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych