Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAD WISŁĄ

  • Etiuda szkolna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Gatunek:
    Etiuda fabularna, Film dyplomowy
  • Barwny, 36 min

Film opowiada o odwadze niezbędnej by przeżyć życie w zgodzie ze sobą. Kinga zakochuje się w kobiecie, angażuje w pomoc protestującym i pobitym w trakcie Marszu Niepodległości kobietom, które sprzeciwiają się nacjonalizmowi i faszyzmowi. Jest policjantką i łamie rozkaz. W filmie znajdują się nawiązania do autentycznych wydarzeń. Bohaterka angażuje się w Strajk Kobiet (w filmie występuje Marta Lempart). Te działania dają jej siłę, aby odrzucić wartości, z którymi się nie zgadza i zbudować siebie na nowo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2020
    Warszawa (LGBT Film Festival)-Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2021
    Nagroda im. Jana Machulskiego-Nominacja
    w kategorii: Najlepsza aktorka
  • 2022
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia")-Wyróżnienie
2024.03.01 05:01:39
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.