Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ Z WIDOKIEM NA MORZE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1978. 03. 13
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 2503 m, 88 min

  Lokacje: Łódź (budynek "Textilimpexu" na ul. Traugutta), Gdynia.

Moralitet prezentujący, na kanwie dramatycznej akcji ratowania człowieka usiłującego popełnić samobójstwo, spór dwóch psychiatrów, odmiennie traktujących zakres ingerencji w ludzką wolność i osobowość. Najwyższe piętro wysokiego wieżowca. Na gzymsie za oknem staje młody mężczyzna. Prokurator zwraca się o pomoc do młodego psychiatry dr. Krzysztofa Kucharskiego, ten proponuje, by sprawą zajął się prof. Leszczyński. Między młodym i starym naukowcem dochodzi do konfliktu. Profesor stara się nakłonić mężczyznę do samodzielnej decyzji - rezygnacji z samobójstwa. Dr Kucharski liczy na akcję szybką, wspartą środkami farmakologicznymi i nowoczesną techniką. Sukces odnosi profesor, choć przypłaca to zdrowiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1978
  Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Srebrny Lampart
 • 1978
  Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-nagroda FIPRESCI
  wyróżnienie
2022.05.21 07:02:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor