Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AKADEMIK

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Premiera:
  2021. 10. 11
 • Barwny, odcinki x ok. 22 min

  Seria 1: Odcinki: 1-48. Emisja: 11 października - 30 grudnia 2021.
  Seria 2: Odcinki: 49-80. Emisja: 31 marca - 26 maja 2022.

  Serial jest polską wersją rosyjskiej produkcji "Uniwer. Nowaja obszczaga", emitowanej w latach 2011-2018.

Serial przedstawia losy studentów mieszkających w koedukacyjnym akademiku. Trzej chłopcy - Zdzich, Roger i Michał zostają ulokowani w pokoju w mieszkaniu, w którym są już zameldowane trzy atrakcyjne dziewczyny - Weronika, Lena i Andżelika. Kiedy w jednym miejscu zderza się sześć różnych charakterów, można spodziewać się mieszanki wybuchowej wydarzeń.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu

Trzech chłopaków: Zdzisław, Roger i Michał wprowadza się do akademika. Trafiają do dwupokojowego segmentu, gdzie w jednym z pokoi mieszkają już trzy dziewczyny: Andżelika, Lena i Weronika. Od początku między dziewczynami i chłopakami iskrzy. Zdzisław wchodzi do łazienki, gdy Andżelika się kąpie, wywołując u niej przerażenie. Michał podejrzewa, że przespał się po pijaku z Leną, a Roger w chamski sposób próbuje uwieść Weronikę, co źle się dla niego kończy.

2

 • Odcinek serialu

Zdzichu próbuje powiedzieć Andżelice o swoim uczuciu do niej, ale nie potrafi się przełamać. Andżelika dochodzi do wniosku, że chłopak jest gejem. Lena zbiera składki na związek studencki. Nie idzie jej to najlepiej, wobec czego swoją pomoc (fortel) oferuje jej Michał. Roger zaprasza Weronikę na romantyczną kolację.

3

 • Odcinek serialu

Lena zaskakuje współlokatorów wezwaniem na czyn społeczny – studenci muszą wysprzątać cały akademik i umyć okna. Roger demonstracyjnie odmawia. Zdzich, pracując w parze z Andżeliką, nie może zapanować nad podnieceniem na jej widok, przez co wplątuje się w niezręczną sytuację z Kierowniczką. Weronika i Michał podczas sprzątania znajdują za kaloryferem paczkę z „trawą”. Weronika zaczyna podejrzewać Michała o zamiłowanie do tego rodzaju rozrywki. Lena i Weronika podstępem zmuszają Rogera do udziału w czynie społecznym. Zdzich dzięki biegłości w karate ratuje Andżelikę z opresji.

4

 • Odcinek serialu

Michał ma sny erotyczne. Po przebudzeniu uważa to za skutek dwumiesięcznego postu po rozstaniu z dziewczyną i postanawia jak najszybciej temu zaradzić. Andżelika prosi Zdzicha o przysługę: ma on udawać jej chłopaka, żeby spławić niechcianego adoratora. Zdzich zgadza się i planuje wykorzystać sytuację na własną korzyść. Roger nie ustaje w próbach zaciągnięcia Weroniki do łóżka. Gdy zwykłe próby umówienia się na randkę zawodzą, ucieka się do podstępu.

5

 • Odcinek serialu

Lena, chcąc wzbudzić zazdrość w Olku, opowiada mu o swojej rzekomej relacji z Rogerem. Ku jej rozczarowaniu przewodniczący samorządu studenckiego reaguje inaczej, niż się spodziewała.

6

 • Odcinek serialu

Podczas naprawy korków Zdzich poparzył sobie dłonie. Michał znalazł w windzie komórkę i umówił się w kawiarni z jego właścicielką, Marylą, ale okazało się, że po drodze zgubił odnaleziony telefon. Andżelika oblała sokiem Michała, a Roger dla zabawy wmawia dziewczynie, że poplamiona bluza była dla Michała jedyną pamiątką po tragicznie zmarłej narzeczonej. Weronika pomaga ściągnąć spodnie Zdzichowi, który sam nie może się posługiwać poparzonymi dłońmi. Andżelika zauważa tę scenę i opowiada wszystkim, że Zdzich i Weronika mają romans.

7

 • Odcinek serialu

Andżelika próbuje znaleźć Zdzichowi dziewczynę, w tym celu zmienia jego styl ubierania się i daje mu cenne rady na podryw. Michał chce skorzystać ze znajomości Olka i prosi go, żeby wstawił się za nim u Profesora Kotlarczyka. Michał żąda od Rogera dowodu na to, że przespał się z Weroniką, inaczej Roger przegra zakład. Zdzich okłamuje Andżelikę, że umówił się już z jakąś dziewczyną, aby ta więcej go nie swatała. Tak naprawdę Zdzich chce być z Andżeliką, ale wstydzi jej się do tego przyznać.

8

 • Odcinek serialu

W tym roku inauguracja roku akademickiego odbywa się w klubie. Zakochany w Andżelice Zdzich komponuje piosenkę, którą ma zamiar wykonać podczas koncertu w klubie. Weronika odmawia pomocy skacowanemu Rogerowi, jednak po chwili sama zwraca się do niego z prośbą o pomoc – nie może poradzić sobie z pijanym Studentem, który pomylił pokoje w akademiku. Lena zacina się w windzie i dociera na inaugurację na koniec imprezy. Michał okłamuje prof. Żaka i pod pretekstem złego samopoczucia opuszcza posiedzenie katedry. Następnie ląduje na inauguracji roku w klubie i podrywa Gosię, która jak się później okazuje jest córką Żaka. Żak przyłapuje parę w łazience, robi awanturę i zarządza koniec imprezy. Zdzich umiejętnie pozbywa się wszystkich adoratorów Andżeliki w klubie. Śpiewa na scenie piosenkę zadedykowaną Andżelice. Jednak z powodu awantury, związaną z Ritą i Michał jest zmuszony przerwać swój występ.

9

 • Odcinek serialu

Zdzich jest zirytowany tym, że Michał wciąż z niego żartuje w obecności Andżeliki. Chciałby odpłacić mu się pięknym za nadobne, a przy okazji jej zaimponować, lecz sam nie należy do mistrzów ciętej riposty. Roger stara się wzbudzić zazdrość w Weronice. Michał zauważa przy portierni pudła z nowymi telewizorami. Usiłuje skłonić Lenę, by ta dzięki swoim kontaktom w komitecie związkowym załatwiła im jeden u kierowniczki. W nocy nad pokojem dziewcząt rozlega się skrzypienie łóżka i jęki sąsiadki z góry. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna spędziła noc z Rogerem.

10

 • Odcinek serialu

Michał robi sobie żarty ze współlokatorów strasząc ich grą na laptopie, wskutek czego jego laptop ulega awarii i musi go oddać do naprawy. W tym czasie pożycza laptopa od Weroniki, która zastawia na niego „pułapkę” w postaci folderów z osobistymi zdjęciami. Roger, dowiadując się, że działacze samorządu mają taryfę ulgową u wykładowców postanawia zapisać się do samorządu studenckiego. Zdzich w ramach zwrotu pożyczki dostaje od kolegi pistolet na gumowe kule, którym najpierw się bawi, popisuje, a potem przez przypadek rani Rogera. Do akademika przyjeżdża Martyniak – ojciec Rogera, który jest dumny z syna działającego w samorządzie studenckim. Zastaje go jednak w sytuacji, kiedy rozwścieczony Roger goni z nożem za Zdziśkiem. Podstęp Weroniki i nieuczciwość Michała wychodzą na jaw, kiedy Zdzisiek uruchamia odebrany z naprawy laptop.

2024.06.06 05:19:48
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.