Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLOWANIE NA KARALUCHY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2021
  • Premiera:
    2022. 01. 10
  • Barwny, 80 min

"Polowanie na karaluchy" to dzieło Janusza Głowackiego, które przyniosło mu sławę w kraju i na świecie. Michał Szcześniak wraz z Robertem Urbańskim, zachowując wierność wobec oryginału, przenieśli fabułę dramatu z początku lat 90. w czasy współczesne. Jana i Annę do wyjazdu z kraju zmusiła trudna sytuacja ekonomiczna. Zaciągnięte kredyty, życie ponad stan i przekonanie o stale dobrej passie sprawiły, że obiecująca aktorka i uznany w kraju pisarz, w poszukiwaniu źródeł utrzymania trafili do Nowego Jorku. Wiara w "amerykański sen" okazała się dla nich pułapką, źródłem frustracji, lęków i bezsenności. Jan i Anna stali się zakładnikami kłamliwie i szeroko rozpowszechnianych informacji o rzekomym sukcesie za oceanem. W rzeczywistości mężczyzna cierpi na zanik mocy twórczych, a kobieta z powodu akcentu nie może liczyć na karierę aktorki. W dodatku w bezsenne noce odwiedzają ich widma z przeszłości, a jedyne towarzystwo stanowią wszechobecne w całym domu karaluchy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POLOWANIE NA KARALUCHY
AutorJanusz Głowacki

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2022.01.12 08:24:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski