Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUTRO BĘDZIE JUTRO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2021
  • Barwny, 57 min

Twórcy filmu zajmują się zagadnieniami społecznymi, analizują mechanizm nieuczciwej konkurencji, pokazują zwykłych obywateli, którzy poprzez szacunek do wykonywania swojej zawodowej pracy walczą o godność. Bohaterowie filmu konfrontują swoje zasady zawodowe i życiowe z globalizacją w postaci uberyzacji gospodarki. Twórcy chcą widzom uświadomić problem, z którym spotykają się na codzień - nie mając na ogół rozeznania, że również ich to bezpośrednio dotyczy, tak jak na przykład: korzystanie z tzw. tanich przejazdów, bezpieczeństwo podróżnych, ofiary wypadków z winy nieprofesjonalnych przewozów, karuzele podatkowe. Jednocześnie przez bohaterów filmu uwidaczniają dramatyzm sytuacji ludzi uczciwie pracujących, licencjonowanych profesjonalistów, walczących z nieuczciwą konkurencją zagrażającą bezpieczeństwu obywateli i gospodarce kraju. Przyglądając się przez okres 3 lat i dokumentując życie grupy zawodowych taksówkarzy, pokazują związkowe idee "Solidarności", które poderwały do działania ludzi, niezależnie od ich przekonań, gdzie istotą walki były sprawy godności ekonomicznej i społecznej oraz szacunek dla jednostki, kraju i tradycji.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 04:58:37
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.