Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROJST '97

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Premiera:
  2021. 07. 07
 • Barwny, 6 odcinków x ok. 52 - 59 min

  Lokacje: Wałbrzych (ul. Zajączka), Świdnica (ul. Okrężna, św. Jadwigi, zakład produkcyjny na ul. Łukasińskiego), Częstochowa (ul. Jasnogórska, ul. Waszyngtona, ul. Dąbrowskiego, stacje kolejowe Częstochowa i Częstochowa Towarowa), Wrocław, Katowice (okolice stacji Katowice Ligota), Głuszyca, Warszawa.

  Obowiązujący tytuł serialu ("Rojst '97") w rzeczywistości nie pojawia się w jego czołówce. W czołówce, tożsamej z czołówką w I serii serialu, widzimy jedynie - ułożony z kłączy - tytuł "Rojst".

"Powódź stulecia” nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy policjant Adam Mika. W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki, aby zostać nowym redaktorem naczelnym "Kuriera". Natomiast Witold Wanycz wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MORD
Scenariusz
AutorMarcin Wrona
AutorPaweł Maślona

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2022
  O!Lśnienie (Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa)
  w kategorii: Serial; za "wykreowanie wyrazistych, zapadających w pamięć ekranowych bohaterów"
 • 2022
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nagroda w kategorii: Najlepszy filmowy serial telewizyjny
 • 2022
  Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych)
  za zdjęcia do serialu; odcinek 2
 • 2022
  Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień")
  Nagroda magazynu "Netfilm"

Patrz także:
schowaj

 • 2018
  Film fabularny - krótkometrażowy / Michał Marczak
 • 2018
  Serial fabularny / Jan Holoubek
2023.09.24 00:22:02
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.