Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WĘGRY. UKRYTY PŁOMIEŃ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 52 min

Film pokazuje podróż po Europie Środkowej w poszukiwaniu głosu mniejszości węgierskiej, która w wyniku Traktatu w Trianon z 1920 r. znalazła się w granicach dzisiejszej Słowacji, Rumunii, Serbii i Ukrainy. Opowieść o mniejszości węgierskiej to temat, który wciąż wywołuje napięcia w całym regionie. Wydaje się, że dzisiaj dla Węgrów straty terytorialne to historia, z którą się pogodzili. Ale jednocześnie coraz mocniej angażują się w to, co dzieje się z ich rodakami zamieszkującymi sąsiednie kraje. Sąsiedzi oskarżają Węgry o politykę zmierzającą do odzyskania utraconych ziem. Węgry zarzucają czwórce swoich sąsiadów forsowanie agresywnej polityki asymilacyjnej i stosowanie represji wobec etnicznych Węgrów. Próba opowiedzenia i zrozumienia sensu tlących się dookoła konfliktów, których źródłem są decyzje mocarstw sprzed stu lat, ale też współczesna polityka. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:12:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman