Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAJĘCZYNA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Premiera:
  2021. 10. 19
 • Barwny, 7 odcinków x ok. 49 min

  Serial pierwotnie prezentowany w serwisie player.pl w okresie 19 października - 30 listopada 2021. W okresie 6 marca - 17 kwietnia 2022 emitowany na antenie TVN.

Akcja serialu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: w 1978 i 2010 roku. Jest osnuta wokół rozwijania przez Polskę własnego programu atomowego w szczycie gierkowskiej prosperity. Kornelia Titko to odważna naukowczyni obdarzona niezwykłą pamięcią. Jej rodzice przedwcześnie zmarli, a starsza siostra zginęła w wypadku samochodowym. Matka bohaterki Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 49 min

Rok 1978. W laboratorium Instytutu Fuzji Termonuklearnej w Warszawie zespół generała Grzegorza Giedrowicza i profesor Teresy Titko przeprowadza udany eksperyment fuzji termojądrowej. Generał Giedrowicz natychmiast dzwoni do pierwszego sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka i melduje o wielkim sukcesie polskich fizyków. Zadowolony Gierek wraz z premierem Piotrem Jaroszewiczem planują następny krok – próbny wybuch termojądrowy. Rok 2010. Do Kornelii Titko przychodzi dziwny list, adresowany do jej dawno zmarłej matki, profesor Teresy Titko. Nadawca listu, który przedstawia się jako leśniczy Stanisław Wanio ze Świętoszyna twierdzi, że wie, dlaczego zginęła starsza siostra Kornelii, a druga córka Teresy, Jagoda. Ostrzega Teresę w liście, że grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Zaskoczona Kornelia dzwoni do nadawcy listu. Mężczyzna słysząc, że profesor Teresa Titko od wielu lat nie żyje, rzuca słuchawką, otwiera gaz w kuchence i zapala papierosa. Kornelia rozmawia z synem Marcinem o śmierci siostry w przeszłości. Marcin uświadamia jej, że nic o niej nie wie. Równocześnie do szpitala przywożą poparzonego w wybuchu gazu mężczyznę...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2

 • Odcinek serialu
 • 46 min

Rok 2010. Kornelia Titko odnajduję kamienicę, w której mieszkał nadawca listu do Teresy. Zastaje wynajmowane mieszkanie zrujnowane, ze śladami po eksplozji gazu. Rozmawia z jego właścicielem, potem prosi syna Marcina, żeby ustalił do którego szpitala przewieziono poparzonego mężczyznę. W szpitalu doktor Fijałkowski i wezwany przez niego psychiatra Henryk Wolf rozmawiają z poparzonym mężczyzną, który upiera się, że jest sierpień 1978 roku i nie rozpoznaje papieża Polaka Wojtyły na zdjęciu, twierdząc, że papieżem musi być Włoch. Mówi też coś o polowaniu w Świętoszynie i śpiewa dziwną piosenkę o bombie atomowej. W pewnym momencie lekarze tracą z nim kontakt...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

3

 • Odcinek serialu
 • 49 min

Rok 2010. Marcin ma dość śledztwa matki i jej zachowania. Tymczasem Kornelia nie odpuszcza. Rusza śladem wydarzeń z przeszłości i zmarłej siostry Jagody, spotyka żyjących uczestników ogniska w Świętoszynie. Jedna z wizyt ściąga na nią czyjąś uwagę… Od tej pory jest śledzona, a sprawa sprzed lat okazuje się nadal absorbować uwagę zamieszanych w nią osób. Poparzony mężczyzna wraca wspomnieniami do ranka po ognisku w 1978 r. Teren leśniczówki w Świętoszynie zamienia się w miejsce zbrodni. Śledztwo przejmuje porucznik milicji Bielik. Wkrótce dochodzi do pierwszego zatrzymania. Kontrwywiad wojskowy chce jednak kontrolować sytuację - zjawia się Wolańska z własną ekipą dochodzeniową. Wieść o wydarzeniach na terenie, gdzie miał być przeprowadzony próbny wybuch termojądrowy, dociera do władz. Gierek jest zdeterminowany, żeby znaleźć winnego i ukarać go. Mróz i Wolańska trafiają na trop kolejnych podejrzanych...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 49 min

Rok 1978. Mróz przesłuchuje Rusłana, grozi mu, że za robienie zdjęć pornograficznych będzie musiał odpowiedzieć. Mróz zawiadamia Teresę o śmierci Jagody. Teresa w domu osuwa się na podłogę. Mróz zostaje wezwany do KC, do generała Jaruzelskiego, na korytarzu mija się z Wolańską, która informuje go, że wszyscy mieli tyle samo alkoholu we krwi. Jaruzelski zleca Mrozowi znalezienie zabójcy Jagody Titko. Rok 2010. Odbywa się ekshumacja prochów Stanisława Wanio w celu ustalenia profilu DNA. Z oddalenia na cmentarzu obserwuje to Mróz. Maja mówi Kornelii o Weltzerze. Kornelia chce jak najszybciej zapytać o adwokata poparzonego mężczyznę, podającego się za Wanio. Wolańska sugeruje Mrozowi, że być może Wanio nie umarł, tylko ukrył się na te lata, które minęły, a teraz postanowił zemścić się na poruczniku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 50 min

W 1978 r. generał Giedrowicz wraz z żoną jadą na wakacje nad morze. Porucznik Mróz dostaje przydział do zespołu, który ma za zadanie chronić ojca polskiej fuzji termonuklearnej. Nowy szef Mroza, kapitan Walasik, inaczej widzi kwestię bezpieczeństwa generała. Wkrótce różne podejścia Mroza i Walasika zostają wystawione na próbę. W roku 2010 prowadząca śledztwo, komisarz Pastuszek, oskarża Kornelię o udział w zniknięciu mężczyzny w bandażach. Czy ma rację? Tymczasem on ukrywa się w dziwnej daczy nad jeziorem. Jak tam trafił i do kogo należy posesja? Tymczasem Kornelia znajduje adres kolejnego żyjącego uczestnika ogniska sprzed lat – cenzora Lisickiego. Próbuje też dotrzeć do mnicha, który tuż przed śmiercią, spowiadał jej matkę oraz milicjanta, Bielika, który latem 1978 r. badał okoliczności tragedii w Świętoszynie. Kornelii ciągle brak argumentów, żeby skonfrontować się z Wolańską i Mrozem. A ci wydają się wiedzieć najwięcej o śmierci bliskich jej kobiet. W 1978 r. kolejne wydarzenia uświadamiają Teresie, że przeczucia jej nie myliły – to nie są przypadki, a ostrzeżenia! Podobnie sytuację widzą przywódcy PRL Gierek i Jaroszewicz. Tymczasem w domu Titków pojawia się zaskakujący gość. Ten sam, na którego trop niespodziewanie w 2010 r. wpada Kornelia. A to jedynie wstęp do nowych i przerażających odkryć Titko…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 50 min

Akcja z przeszłości przenosi się do 1984 r. Na mocy amnestii Stanisław Wanio wychodzi z więzienia. Odbierają go „chłopcy z nagonki” Benek i Rusłan. Leśniczy chce się dowiedzieć, komu tak bardzo zależało na wsadzeniu go za kratki. Mężczyzna planuje odwet za swoje zrujnowane życie. W 2010 r. Kornelia rozmawia z Mają o śmierci swojej matki, Teresy Titko. Wkrótce w jej ręce trafia zaginiona teczka matki z IPNu. Czy informacje w niej zawarte rzucą nowe światło na okoliczności zbrodni z przeszłości? Kornelia nie zdaje sobie sprawy, że zarówno ona, jak i Marcin znajdują się w pozycji zwierzyny łownej. Mróz dostaje zaskakujące zaproszenie. Czas konfrontacji jest coraz bliżej. Wkrótce dochodzi do kolejnej tragedii, która całkowicie zmienia bieg śledztwa Kornelii. Prawda wydaje się być w zasięgu ręki. Ma jednak swoją okrutną cenę.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 50 min

W 2010 r. Wolańska zdaje sobie sprawę, że jej życie jest w niebezpieczeństwie. Podejmuje ważną decyzję. W tym czasie Kornelia próbuje ostatecznie rozwiązać zagadkę tożsamości tajemniczego pacjenta. Jeśli jej się to uda, poznanie odpowiedzi na pozostałe pytania będzie już tylko kwestią czasu. Wiele spraw z 1978 r. wciąż czeka na rozwiązanie. Dlaczego siostra Kornelii musiała zginąć? Co naprawdę spotkało Teresę Titko i generała Giedrowicza? Kornelia staje twarzą w twarz z osobą, która zrujnowała jej dzieciństwo. Czy znajdzie w sobie siłę, żeby wymierzyć sprawiedliwość? Jak zabawa w detektywa skończy się dla jej syna – Marcina?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 05:14:42
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.