Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WCZEŚNIE URODZONY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1986. 12. 24
 • Barwny, 67 min

Głównym bohaterem filmu jest Józef Chrobak - stary rolnik, który przed świętami Bożego Narodzenia trafia do szpitala. Wieść o tym szybko dociera do jego trzech synów, którzy niezwłocznie stawiają się przy ojcowskim łóżku. Nie troska o zdrowie rodzica jest wszakże powodem tego pośpiechu. Chodzi o kwestie testamentowe. Starzec ma bowiem pokaźny kawał ziemi i dom. Ma jednak również sąsiada obok swego łóżka. Darek - młody kierowca jest zwolennikiem epikurejskiego stylu życia. Mimo choroby, korzysta z życia ile może. Jego uwieńczone sukcesem zaloty do pielęgniarek budzą początkowo niesmak Józefa - człowieka starej daty, wiernego tradycyjnym normom moralnym. Jednak niebawem, rozgoryczony postawą najbliższej rodziny, Chrobak postanawia spróbować Darkowego sposobu na życie . . . "Wcześnie urodzony" to kameralne studium starości i samotności. Jego głównymi atutami są psychologiczna wiarygodność i celność obyczajowej obserwacji. Soczyste dialogi; nieco surowy, męski klimat filmu sprawiają, że utwór Grubera nie pogrąża się w smętnej melancholii, choć dotyka spraw poważnych i niewesołych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

2022.05.21 07:18:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency