Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JERZY BRAUN

w ERRATA DO BIOGRAFII

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 25 min

Jerzy Braun, żyjący w latach 1901 - 1975 prozaik, poeta, eseista, filozof, działacz polityczny. Po wybuchu II wojny działał w konspiracji: był prezesem organizacji katolickiej Unia (działał w niej m. in. Karol Wojtyła), wydawał pismo "Kultura jutra". W 1944 został przedstawicielem Stronnictwa Pracy w konspiracyjnej Radzie Jedności Narodowej. Brał udział w powstaniu warszawskim, a w 1945 r. był ostatnim delegatem Rządu RP na kraj. Aresztowany przez komunistów w 1945 r. , został zwolniony w 1946 r. Redagował katolicki "Tygodnik warszawski". W 1948 r. został ponownie aresztowany i skazany na dożywocie. Zwolniony w 1956 r. , działał w instytucjach katolickich. W 1965 wyjechał z kraju do Rzymu, gdzie mieszkał do końca życia. W tym okresie był poddawany inwigilacji ze strony SB. Film przypomina dramatyczną biografię Brauna, skupiając się zwłaszcza na jej powojennym okresie, a przede wszystkim na pobycie pisarza w więzieniu i na emigracji. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.08 11:10:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor