Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MĘTY

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Czarno-biały, 9'30''

  Film powstał w ramach programu Studia Munka "Młoda Animacja".

Na ogół instynktownie odrzucamy przewidzenia, zapominamy o nich. Co jednak zrobić, gdy towarzyszą nam w każdej sekundzie naszego życia? Zmęczony mężczyzna przestaje być pewien czy widziane przez niego męty są tylko defektem jego oczu.
Animacja inspirowana myodesopsją – zjawiskiem postrzegania mętów ciała szklistego występującym podczas patrzenia na źródło jasnego światła.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2022
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-Wyróżnienie Specjalne O!PLA
  w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
 • 2022
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za dźwięk dla debiutującego realizatora dźwięku w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
  za "pełne wykorzystanie możliwości narracyjnych i wrażeniowych dźwięku, zbudowanie opowieści bez użycia jednego słowa oraz połączenie w jedność dźwięku i muzyki w filmie"
2024.03.01 04:58:06
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.