Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKOLENIA POKOLENIOM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 52 min

Film „Pokolenia pokoleniom” to opowieść o tradycjach polskiej arystokracji. O niezwykłej umiejętności jej przechowywania i odbudowy. Bohaterką filmu jest Jolanta hr. Mycielska. Stworzyła wyjątkowy projekt : „Bal Debiutantów”. Od 20 lat w Polsce odrodziła się tradycja balów, takich, jakie pamiętali nasi pradziadkowie. Działalność Jolanty Mycielskiej to fenomen, bo potrafi przekazywać młodym ludziom wartości tak trudne i z pozoru nieatrakcyjne jak patriotyzm, przywiązanie do tradycji i religii w sposób budzący entuzjazm młodzieży. Zdjęcia do filmu zrealizowano między innymi w Teatrze Wielkim w Warszawie, w zamkach i pałacach położnych na terenie Polski (Białaczów), Francji (Chateau de Prye) i Włoch (Tenuta di Casaglia).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.10.05 00:32:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor