Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SMUTNA KRÓLEWNA

Współczesna bajka, której narratorem jest doktor Alfred Chandra, baśnioterapeuta – twórca Baśniowego Teatru Faktu - ingerujący w treść znanych baśni i bajek w taki sposób, aby ich bohaterowie czuli się szczęśliwi.
Dawno temu, nieopodal Szarego Królestwa Codzienności zamieszkanego przez zwykłych ludzi, istniało Królestwo Śmiechu – Błazennia. W stolicy Błazenni, Euforii, położonej nad rzeką Głupawką – mieszkał Król Spontan i jego żona Radocha. Do pełni szczęścia parze królewskiej brakowało tylko dziecka. Kiedy Radocha urodziła córeczkę - Igraszkę, Król Spontan nie posiadał się ze szczęścia. Nie wiedział, że mała dziewczynka, kiedy nieco dorośnie, spowoduje zagładę Królestwa Śmiechu, ponieważ od trwającej wiecznie zabawy, od tysięcy przedstawień, koncertów i pokazów fajerwerków – będzie wolała spokój i ciszę pałacowego ogrodu. Na nic zdadzą się starania Króla Spontana, który z Królestwa Śmiechu utworzy imperium medialne i zaproponuje Królewnie, aby ta stała się Gwiazdą telewizyjnego show. Na szczęście zjawi się ktoś, kto uwolni Igraszkę od opresyjnego świata telewizyjnej, taniej rozrywki i wszechobecnej reklamy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 04:03:15
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.