Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TARANTHRILLER

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1997. 02. 06
 • Gatunek:
  Thriller
 • Barwny, 52 min

  Lokacje: Łódź (m.in. ul. Pomorska).

Debiut fabularny Mirosława Dembińskiego - wielokrotnego laureata nagród międzynarodowych za filmy krótkometrażowe. "Taranthriller" to film z pogranicza komedii i dreszczowca, nawiązujący do "Arachnofobii" - znanego horroru amerykańskiego o lęku przed pająkami. Opowiada o docencie biologii, który prowadzi badania nad terapeutycznym zastosowaniem jadu tropikalnych tarantuli. Plotka głosi, że pragnie on uzyskać eliksir młodości. Spokojną pracę i życie rodzinne uniemożliwia mu brak własnego lokum. Po poważnej rozmowie z żoną docent postanawia wynająć mieszkanie w samotnej willi. Jej właścicielką jest ekscentryczna stara panna, która ma ochotę sprawdzić wyniki badań uczonego na sobie. Rodzina docenta z trudem aklimatyzuje się w nowym miejscu. W nocy śnią im się tarantule. Rano w kącie uczony znajduje wylinkę pająka. Na egzaminie jeden ze studentów rozpoznaje, że pochodzi ona od tarantuli. Okazuje się, że to on podrzucił ją do mieszkania docenta, chcąc się zemścić za brak zaliczenia. Kolejna noc przemienia się w koszmar. Cała rodzina boi się nagłego ataku śmiercionośnych pająków, które mogą być wszędzie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.03.26 00:25:09
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman