Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOTYW CIENIA

 • Tytuł alternatywny: THE HOLLOW MEN
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1993. 09. 30
 • Barwny, 90 min

Matthew przyjeżdża do nadmorskiego miasteczka by zobaczyć przedstawienie swojej sztuki, choć nawet jego brat Mark, grający rolę Napoleona nie wie, że Matthew jest jej autorem. Również w życiu Mark odgrywa Napoleona, stając się przywódcą grupy miejscowej młodzieży. Matthew chce wprowadzic zmiany w sztuce, ale jego ojciec, który jest producentem przedstawienia mówi, że jest już za późno. W trakcie spektaklu Matthew ujawnia, że to on jest autorem. Grupa miejscowych - Rico, Roman i Stanley - odwraca się od Marka, który gdzie indziej będzie musiał szukać potwierdzenia siebie. Pustka otacza go zewsząd. Jak zawsze ucieka od Rity, miejscowej dziwki. Matthew, znieważony przez nieznajomych, odnajduje Marka, który ponownie próbuje przybrać maskę przywódcy, ale w trakcie brutalnej nocy ujawnia się jego prawdziwa natura. Gdy odwiedzają go aktorzy, jak echo jego utraconej osobowości, pod ich wpływem Mark wyrzeka się odkrytej o sobie prawdy. Natomiast Matthew staje się, jak w słowach własnej sztuki, bestią o spojrzeniu pustym i bezlitosnym jak słońce. Pochłania go maniakalna osobowość, którą stworzył. Odrzuca swą dziewczynę Agnes, lecz nie znajduje zapomnienia z Ritą. Kiedy zmaga się z własnym cieniem - miejscowi mszczą się na nim.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 05:47:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego