Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GĘŚ

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Barwny, 30 min

  Film powstał w ramach programu Studia Munka "Trzydzieści Minut".

Podczas przygotowań do świąt w rodzinnym domu Ewy mają miejsce niepokojące zdarzenia. Skłócone matka i córka z początku obwiniają się o nie nawzajem, ale wkrótce okazuje się, że autorem pojawiających się tu i ówdzie erotycznych napisów jest ktoś spoza grona domowników. Kiedy wypadki nabierają naprawdę dramatycznego obrotu, kobiety postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i dać intruzowi nauczkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2022
  Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia")-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w konkursie polsko-czeskim
 • 2022
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie Specjalne
  za "brawurowe przeprowadzenie nas przez trzymającą w napięciu historię"
 • 2022
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
  za "dojrzały portret relacji w rodzinie, z ich wielowątkowością, dynamizmem i ciepłem, ze szczególnym uwzględnieniem wyrazistej kreacji Mai Wolskiej"
 • 2022
  Nagroda im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii „Najlepsza Reżyseria”
 • 2022
  Nagroda im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii „Najlepsza Aktorka”
 • 2022
  Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum")-Wyróżnienie
  w konkursie Okiem Młodych
  za "ukazanie nieoczywistych, wielowymiarowych i niewątpliwie niełatwych relacji międzypokoleniowych, znakomicie opowiedzianych błyskotliwą grą konwencjami filmowymi oraz niezwykle przekonywującymi rozedgranymi kreacjami aktorskimi"
 • 2023
  Isafjordur (The Pigeon International Film Festival)-Nagroda dla najlepszej aktorki drugoplanowej
2023.10.17 00:31:33
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.