Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALCHEMIA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Gatunek:
  Film taneczny, Film muzyczny
 • Barwny, 2 wersje: dokumentalna 24 min, taneczna - 13 min

Czy miejsce jest w stanie zmienić swoich mieszkańców? Wpłynąć na ich zawodowe wybory, naukowy i artystyczny rozwój? ALCHEMIA to poetycko - dokumentalny projekt filmowy wykorzystujący taniec i muzykę w celu opisania przemiany miejsca, które z wioski w XVII w. stało się częścią największej aglomeracji przemysłowej Niemiec i powojennej Polski.
Film powstał na okazję obchodów 80-lecia przyłączenia Wielkich Hajduk do Chorzowa (obecnie to dzielnica Chorzów Batory) oraz 100-lecia działalności kulturalnej Miejskiego Domu Kultury w Chorzowie Batorym (wcześniej Bismarckhütte i Wielkie Hajduki).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Paryż (Play Film Festival)-Nagroda dla najjlepszego filmu eksperymentalnego
  dla wersji tanecznej
2022.05.21 09:28:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman