Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA ZAWODOWA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Premiera:
  2021. 02. 17
 • Barwny, 10 odcinków x ok. 43 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się w listopadzie 2020.

  Emisja: 17 lutego - 21 kwietnia 2021.

Główną bohaterką jest 40-letnia Julia Żurawska, która po ukończeniu studiów prawniczych w Warszawie wróciła w rodzinne strony, gdzie związała się z miejscowym lekarzem, chirurgiem i ginekologiem - Andrzejem Żurawskim. Jako żona i matka dwóch córek żyje w cieniu męża, poświęcając się rodzinie i odkładając na bok własne ambicje. Wszystko ma się zmienić, kiedy odkryje tajemnicę, która zburzy jej dotychczasowy świat. Główną osią fabuły będzie walka Julii Żurawskiej o oczyszczenie męża z zarzutów kryminalnych. Przypadki medyczne inspirowane autentycznymi wydarzeniami pozwolą zagłębić się w ludzkie historie i poznać zawód lekarza z różnych perspektyw.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Rocznica ślubu Julii i Andrzeja Żurawskich. Andrzej spóźnia się, trudny poród pacjentki przedłuża się. Tego dnia Julia dostaje raport prywatnego detektywa – dowiaduje się, że mąż zdradza ją z koleżanką z pracy, również lekarką, Kingą. Detektyw, Paweł Miller nie pozostawia jej złudzeń - to nie wygląda na przelotny romans, tylko drugie życie pana doktora, które trwa od dwóch lat. W momencie, gdy Julia dostaje wiadomość o zdradzie, Andrzej zostaje brutalnie napadnięty w szpitalu. Dostaje kilka ciosów nożem. W stanie krytycznym trafia na stół operacyjny, a potem na OIOM. Nożownikiem okazuje się Darek Jóźwiak, mąż Patrycji, pacjentki, która popełniła samobójstwo po nieudanej operacji przeprowadzonej przez Andrzeja, pozbawiającej ją możliwości posiadania dzieci. O tragiczną śmierć żony Jóźwiak obwinia doktora Żurawskiego. Zaatakował w szale rozpaczy. Nie wiadomo, czy Andrzej przeżyje… Julia musi odłożyć na bok osobisty żal i stanąć przy rodzinie – mężu i dwóch dorastających córkach, 14-letniej Lence i 16-letniej Pauli, zakochanych w ojcu. Stara się. Zataja prawdę o zdradzie przed dziećmi. Co innego jest teraz ważniejsze. Ojciec Julii, Wiktor, właściciel prestiżowej kancelarii adwokackiej w mieście, jest zaszokowany atakiem na zięcia. Od lat nie utrzymuje kontaktów z córką i jej rodziną. Odkąd rozwiódł się z jej matką, Julia nie chce go znać. Teraz Wiktor – poruszony tragedią – impulsywnie oświadcza się swojej wieloletniej partnerce, Monice Litwin. Monika jest prawniczką, pracuje w kancelarii Wiktora, jednak to połączenie życia prywatnego i zawodowego nie wychodzi jej na dobre. Monika od jakiegoś czasu ma plan usamodzielnienia się, nawet kosztem związku ze starszym od siebie mężczyzną. Ale nie spodziewała się oświadczyn… Następnego dnia Wiktor dowiaduje się, że Monika została adwokatem nożownika Jóźwiaka i zamierza wnieść pozew cywilny przeciwko Żurawskiemu o zadośćuczynienie z tytułu zerwanych więzi z żoną. Monika chce wykorzystać tę kontrowersyjną i głośną sprawę, żeby wypłynąć jako samodzielny prawnik. I udaje jej się. Wiktor jest wściekły. Wyrzuca ją z pracy. Monika nie zamierza się poddać. Rozpoczyna medialny i sądowy atak na Andrzeja Żurawskiego, mimo że ten leży w śpiączce na OIOM-ie. Julia musi bronić rodziny – suma, o którą walczy Monika z Jóźwiakiem jest zawrotna. Sprawa sensacyjna i niejednoznaczna… Żurawska prosi o pomoc najlepszego prawnika, jakiego zna – swojego ojca, Wiktora, którego wspomaga detektyw i przyjaciel – Paweł Miller. Zrozpaczona kochanka Andrzeja, Kinga jest gotowa zeznawać na jego korzyść. Nie martwi się, że ich romans wyszedł na jaw. Górska czekała, aż będą mogli przestać kłamać, Andrzej rozwiedzie się i będą razem. Julia wie, że sprawa dopiero się zaczyna, a Andrzejowi grozi proces karny… Czy będzie w stanie bronić męża, który tak bardzo ją zawiódł?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Andrzej budzi się ze śpiączki. Wciąż jest w niestabilnym stanie – nie można go obciążać. Kinga jest przy nim jako lekarz i zakochana kobieta. Liczy, że nic się nie zmieni… Julia informuje Andrzeja, że wie o romansie z Kingą i zmusza go do udzielenia jej pełnomocnictwa w sprawie Jóźwiaka. Będzie go reprezentować – nie robi tego dla niego, ale dla córek, które o niczym nie wiedzą i potrzebują jej wsparcia. Kinga z niechęcią przyjmuje fakt, że Julia zostaje adwokatem męża. Czy naprawdę nic się nie zmieni? Wątpliwości zasiewa w niej Monika Litwin, która poleca się na przyszłość jako prawniczka. Czy Górska jest w stanie stanąć w sądzie przeciwko ukochanemu? Aby wygrać z Moniką i Jóźwiakiem, Julia musi udowodnić, że zadośćuczynienie z tytułu zerwanych więzi nie ma podstaw, bo relacji między Darkiem a Patrycją nie było. Jednak ich małżeństwo wydaje się idealne, a rozpacz Jóźwiaka, który był zdolny zabić z żalu po śmierci żony – jeszcze bardziej uwiarygadnia roszczenia. Julia zwraca się do jedynej osoby, która może pomóc – do Pawła Millera, specjalisty od wyciągania brudów na ludzi. Miller, któremu kontrpropozycję złożyła właśnie Monika, oczekuje, że Julia podbije ofertę… Żurawska jest pod ścianą. Czy zgodzi się na tak wyśrubowaną stawkę?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Andrzej nabiera sił i czuje się coraz lepiej. Dochodzi do kłótni z Julią, która żąda, aby się wyprowadził. Żurawska umawia się na drinka z Millerem. To nie randka, tylko święto – Julia chce jedynie oblać sukces. Jednak odreagowuje stresy bardziej niż to planowała… Rano budzi się w pokoju detektywa. Niewiele pamięta – czy coś się między nimi wydarzyło? Pierwszy dzień pracy w kancelarii Wiktora Julia spędza na kacu. Zgłasza się do niej pierwsza klientka Alicja Duszkiewicz. Sąd w I instancji pozbawił ją prawa wykonywania zawodu z powodu błędu, jaki popełniła podczas ratowania życia ofierze wypadku. Alicja nie zgadza się z wyrokiem i chce złożyć apelację. Jednak nie może znaleźć nikogo, kto napisze opinię przeciwną do tej, którą złożył opiekun jej specjalizacji, szanowany chirurg z koneksjami – profesor Adam Birut. Julia słucha Alicji z przejęciem, to jej pierwsza klientka… Wiktor szybko sprowadza córkę na ziemię i zakazuje jej angażować się w apelację. Adam Birut to jego przyjaciel i klient. Czy młoda lekarka niesłusznie wykluczona z zawodu wygra z establishmentem miasta? Kinga spodziewa się, że Andrzej uporządkuje sprawy i odejdzie od żony. On jednak nie myśli o tym – załamany, że z powodu kontuzji ręki nie będzie w stanie operować, skupia się na sobie. Kinga jako zakochana kobieta jest w stanie więcej wybaczyć i postanawia przeczekać…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Prokurator wytacza ciężkie działa– oprócz błędu w sztuce Andrzejowi zarzuca m.in. korupcję, mobbing i molestowanie. Media wydają wyrok, zanim sprawa trafia do sądu. Andrzeja czeka proces karny. Julia zastanawia się, czy jako prawnik poradzi sobie z tak poważną sprawą. Przeszkadza jej osobiste zaangażowanie. Jej mężowi grozi jednak więzienie… Wiktor poleca dobrego karnistę z kancelarii. Mecenas Madej proponuje ugodę, żeby Andrzej przyznał się do lżejszych zarzutów, łatwiej wybroni się z poważniejszych. Julia jest innego zdania. Na co zdecyduje się Andrzej? Czy Julia wytrzyma? Jako prawnik, jako żona… Żurawska konsultuje się z Millerem, on jednak jest zajęty innym zleceniem. Właśnie odnalazł 7- letniego Maćka, który uciekł z domu. Chce odstawić go do rodziców, kiedy zjawia się Julia. Chłopczyk wykorzystuje sytuację, nie chce wrócić do rodziców! Żurawska widzi, że mały ma spore siniaki. Jego rodzice Elżbieta i Radek okazują się dobrze sytuowanymi ludźmi na poziomie. Zaskoczeni twierdzą, że ich syn konfabuluje, nikt go tu nie bije. Maciek odreagowuje tak rozwód rodziców, którzy starają się go przed tym chronić. Bezskutecznie. Dla Millera sprawa jest jasna. Julia jednak czuje, że nie do końca. Dziecko jako ofiara rozwodzących się rodziców? Temat jest jej bardzo bliski. Sama ma kłopot z córkami… Julia próbuje dowiedzieć się czegoś o podstawach zarzutów prokuratorskich wobec Andrzeja. Widzi, że przyjaciele i współpracownicy odwracają się od niego. Co zrobi Kinga? Tymczasem zbuntowana Paula obwinia Julię za romans ojca…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Po medialnych atakach na Andrzeja na rodzinę Żurawskich spada hejt. Córki gotowe są bronić dobrego imienia ojca, zwłaszcza Paula, która z powodu sprośnego „graffiti” na ich domu wdaje się z bójkę z jego autorem. Grozi jej wydalenie z nobliwej szkoły… Julia żąda utajnienia skandalicznego procesu – ze względu na krzywdę dzieci. Walczy o rodzinę. Paula i Lenka liczą jednak, że wszystko się ułoży. Tata się stara - teraz on jest w domu, a matka pracuje. Kiedy Julia próbuje przedyskutować z nim sprawę błędu w sztuce, Andrzej ucina rozmowę. Nie popełnił błędu – odzywa się w nim arogancki chirurg. Julia wie, że musi szukać obiektywnej konsultacji gdzie indziej. Prokurator wykorzystuje Kingę, aby wzmocnić podstawę zarzutów przeciwko Andrzejowi. Jeśli ona zaatakuje jego, prokurator nie zaatakuje jej. A ma takie podstawy… Tymczasem Julia pracuje jednocześnie nad sprawą Marka, który oskarża laboratorium o pomyłkę w wynikach badań. Jakiś czas temu mężczyzna dowiedział się, że jest śmiertelnie chory. Nie chciał się leczyć. Rzucił żonę, dom i pracę. Zamierzał przed śmiercią spełnić swoje marzenie – wyjazd do Amazonii i badania nad rzadkim gatunkiem rośliny razem z przyjacielem ze studenckich lat. Nie zdążył, bo okazało się, że nie umiera i że doszło do pomyłki. Motorem pozwu o zadośćuczynienie z powodu strat moralnych jest żona Marka. Kobieta jest przekonana, że mąż wróci do siebie, a odszkodowanie pomoże im dokończyć daczę pod miastem i wszystko będzie jak dawniej. Julia pracuje nad sprawą z Madejem. Żurawska dowiaduje się jednak, że laboratorium zatrudniło Millera, aby znalazł coś na Marka. Na dodatek przez przypadek Julia odkrywa, że Madej ma romans z Moniką… Laboratorium stara się udowodnić, że Marek nie odniósł żadnych strat moralnych, a wręcz przeciwnie – same korzyści. W obliczu śmierci miał odwagę zmienić swoje życie i być szczęśliwy. A teraz żona i stare życie znowu go osaczą. Marek milczy i godzi się na wszystko, co mówi żona, dopóki Julia nie wspomina o lekarzu, który go leczył. Okazuje się, że jest on przyjacielem, z którym Marek zamierzał wyjechać. A być może jest kimś dużo więcej?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Julia pospiesznie zbiera się po wspólnej nocy z Miśkiem. Andrzej już na nią czekał, ominęła ją kolacja rodzinna. Żurawski ma pretensje, zauważa niedopięty guzik na jej koszuli, nabiera podejrzeń… W szpitalu Górska dowiaduje się, że została odsunięta od wszystkich operacji decyzją dyrektora. Nie może w to uwierzyć. Przed szpitalem Misiek stara się okazać Julii swoje uczucia, ale ta odsuwa się. Nie chce, żeby nakrył ich Andrzej. Wszystko obserwuje Kinga, jest mile zaskoczona. Julia poznaje informatyka Tymona, kolegę Miśka, który ma załatwić jej wgląd do dokumentów. Umawiają się w „Tabu” na urodziny Florka. W klubie tańczą głównie młodzi ludzie, Julia nie potrafi się odnaleźć. Znajduje ją Misiek i zaprowadza do swoich znajomych. Mimo to Żurawska czuje się nieswojo. Zauważa Paulę, po czym wykłóca się z nią w toalecie. Wychodząc zauważają, że Olka, koleżanka Pauli, zemdlała. Zostaje przeniesiona do szpitala, gdzie z jej rodzicami rozmawia już Julia. Okazuje się, że dziewczyna ma wrodzoną wadę serca… Kinga chce wyjaśnić swoją sytuację z Krzysztofem. Pokazuje jej rzeczy, które piszą o niej w sieci. Górska źle to przyjmuje. Julia wkracza do gabinetu ojca, wymienia z nim uszczypliwości. Wiktor przedstawia ją prezesowi, który właśnie czeka w recepcji. Słyszał o Julii, ma o niej dobre zdanie. Rozmowę przerywa zazdrosna Monika, stawiając Julię w złym świetle. Żurawska została oskarżona o zniesławienie. Wiktor podejrzewa, że to ona stoi za hejterskimi wpisami w sieci. Okazuje się, że wiadomości na Górską zostały wypisane z komputera Julii… Andrzej chce porozmawiać z Kingą przed jej domem. Górska mówi mu o Różańskim i jego powiązaniu z Julią. Żurawska i Misiek idą do gabinetu Lipskiej, która już rozmawia z rodzicami Olki. Nie chcą zgodzić się na operację. Córka wywiera na nich presję. Julia i Lipska zastanawiają się nad rozwiązaniem sytuacji Olki, Żurawska wpada na pomysł złożenia wniosku do Sędziego. Wychodząc, Lipska prosi Julię o akta Andrzeja. Postanawia jej pomóc. W domu Żurawski próbuje włamać się do laptopa Julii. W końcu udaje mu się, wpisując datę ich ślubu. W skrzynce znajduje maile od Miśka, upewnia się w przekonaniu, że ma on romans z jego żoną. Andrzej przyjeżdża do motelu Millera, składając mu propozycję. Chce, by ten udowodnił, że Julia ma romans…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Po odkryciu tajemnicy Lenki, Julia postanawia wziąć na siebie odpowiedzialność w sądzie. Sędzia nie akceptuje jednak jej usprawiedliwień. Monika, która broni Kingi, jest pewna wygranej. W domu Julia nie może uspokoić nerwów. Nie pomaga też Andrzej, który tylko przypomina jej o beznadziejnej sytuacji. Żurawski postanawia skłamać i przekonać żonę, że chciałby do niej wrócić, zacząć nowy rozdział. W szpitalu Julia stara się porozmawiać z Tymonem o zmianach w systemie, ale ten ją zbywa. Nie chce ryzykować straty posady. Żurawska sugeruje Olędzkiemu sfałszowanie dokumentacji medycznej, prokurator jednak nie zgadza się z nią. Kancelaria Wiktora ma problemy, odchodzą klienci. Julia zostaje odsunięta od spraw. Na korytarzu czeka na nią Ewa z córką Ninką. Kobieta przyszła do Julii, ale ta chce oddać sprawę Madejowi. W końcu Wiktor zgadza się, aby Żurawska wzięła sprawę. Okazuje się, że jest to była partnerka Millera. Została posądzona o zaniedbanie podczas prowadzenia sesji z pacjentem, który przepisał jej spadek, a teraz leży w śpiączce po nieudanej próbie samobójczej. W tym samym czasie do kancelarii przychodzi Miller, zauważa córkę. Sytuacja jest niezręczna, Ninka nie chce z nim rozmawiać. Widać, że ich relacje nie są ciepłe. Do Julii dzwoni zdenerwowany Krzysztof ze szpitala, gdzie policjanci wyciągają dyski w celu ich przeszukania. Straszy Żurawską, co słyszy Tymon. W domu Ewy, Julia ogląda zapiski z sesji. Kobieta opowiada o Edwardzie, jego problemach i ich relacji. Mężczyzna zakochał się w niej, ale Julia wiedziała, że uczucie nie jest prawdziwe. W sądzie prokurator pokazuje nagranie z sesji Ewy. Przekonuje tam Edwarda, że jego uczucie nie jest szczere, jak się okazuje, przeżyła kiedyś podobną sytuację, właśnie tak poznała Millera. Julia ma pretensje, że nie wiedziała o tym przed sprawą.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • 43 min

Relacja Julii i Millera dalej pozostaje niezręczna. Julia uważa, że bardziej potrzebują siebie jako przyjaciół. W domu Żurawska trafia na niezapłacone rachunki za prąd, dziewczyny nie pamiętały o wszystkim. Julia obserwuje ze smutkiem rodzinną scenkę z Andrzejem w roli głównej. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by zażądała od niego rozwodu. Rzecznik dyscyplinarny nie ma dla Julii dobrych wieści, kara za hejty jest wysoka, przerasta ona nawet Wiktora. Ku jej niezadowoleniu, wspomina on o Lence. Mówi też, że kancelaria organizuje bankiet w celu pozyskania środków – są na skraju bankructwa. Miller próbuje pomóc Julii, szuka przyjaciela Miśka. W tym samym czasie nakrywa Miśka i Paulę w jego samochodzie. Stawia jej ultimatum, albo ona powie prawdę matce, albo on. W kancelarii Ada wyjawia Julii, że tak samo jak inni pracownicy, dostała propozycję innej pracy. Żurawska proponuje ją Wiktorowi jako przedstawiciel w Sądzie. Madej ma za złe Julii, że wyparowała Andrzejowi o rozwodzie, to komplikuje jego plany. Proponuje jej wyjazd z córkami w celu ocieplenia relacji. Ewa pomaga Julii spotkać się z Jóźwiakiem w zakładzie psychiatrycznym, ten jednak nie jest skłonny do rozmowy, obraża ją i rzuca kartką w twarz. W klubie Tabu, Miller znajduje Tymona i atakuje, chce wyciągnąć z niego informacje. Udaje mu się, przyjeżdża do Julii i przekazuje dobre wieści, Kinga rzeczywiście ponosi winę w sprawie Jóźwiaka. Okazuje się, że Andrzej ma nowego obrońcę – Litwina. Ten zarzuca jej przemoc nad dziećmi. Julia ma pretensje do Wiktora, który wyjawił mu jej sekrety.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Kinga przyznaje się w sądzie, że to ona popełniła błąd podczas zabiegu. Andrzej nie chce, by Górska poświęciła się dla niego. W kancelarii Wiktor przedstawia wszystkim nowego wspólnika, którym jest Monika. Litwin rozmawia z Julią o jej sprawie rozwodowej. Przez przypadek mówi jej o ciąży Kingi. Żurawska jest tym zaskoczona. Wiktor prosi Millera o sprawdzenie, dlaczego Kinga broni Andrzeja. Bielski spotyka się z Moniką, aby porozmawiać o Kindze, jest ciekaw czy to ona kazała się jej przyznać w sądzie do popełnionego błędu. W szpitalu Miller przychodzi do Górskiej, wypytując o zeznania, które złożyła przed sądem. Chce wiedzieć, czy Andrzej coś knuje. Kinga oprowadza Andrzeja po wynajętym apartamencie, kłócą się. Górska jest zazdrosna o Julię. Chce, aby Żurawski w końcu wziął rozwód. Madej przedstawia dokumenty rozwodowe Julii. Jednak ta nie godzi się na rozwód z orzekaniem o winie. Kingę odwiedza Tymon, który ma dla niej informacje dotyczące Andrzeja. Mówi jej o mailu, który przez przypadek trafił na pocztę szpitalną. Paula spotyka się z Miśkiem w parku pod jego szpitalem. Różański nie chce już dłużej ukrywać związku. Naciska, aby Paula powiedziała o nich swojej matce. Julia wpada na córkę pod szpitalem, wyraźnie zaskoczona jej obecnością. W końcu Miller decyduje się wyjawić Żurawskiej prawdę.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Andrzej przebiera się szybko w pustym apartamencie, który wynajęła Kinga. Zaniepokojony nagrywa się na pocztę głosową kochanki, która nie odbiera jego telefonów i zniknęła po tym, jak odkryła tajemnicę Żurawskiego. Andrzej błaga Kingę o kontakt. Niepokoi się o ciążę… Kinga ma być świadkiem na kolejnej rozprawie rozwodowej Żurawskich, jednak nie stawia się w sądzie. Niepokoi to Julię. Andrzej tłumaczy, że rozstali się, nie wie, gdzie jest Górska... Sędzia zapowiada przesłuchanie Pauli, jako świadka na kolejnej rozprawie. Julia martwi się o relację ze starszą córką, która wyprowadza się do dziadka Wiktora i nie chce z nią rozmawiać. I tak sprzedają dom – klienci podpisują już umowę przedwstępną. W nawale spraw Julia zapomina, że Paula ma dziś 17 urodziny… Andrzej wraca do pracy w szpitalu. Krzysztof daje mu kredyt zaufania i wpisuje na pierwszy dyżur. Do Julii zgłasza się trudny klient – więzień Grzegorz Bolesza skazany za rozbój i przestępczość zorganizowaną. Teraz jednak jego 6-letni synek Daniel potrzebuje przeszczepu wątroby. Grzegorz, który nie jest w związku z matką, chce i może zostać dawcą organu dla syna. Jako biologiczny ojciec jest jego szansą na wyleczenie. Lekarska Komisja Etyki wydała już opinię na „tak”. Zgodę na dawstwo musi wyrazić sąd w Warszawie, gdzie mężczyzna był zameldowany przed odsiadką. Julia chce zająć się sprawą. Ale Miller ostro protestuje – Bolesza, ksywa „Bolo”, to drań z mafii. Jest niebezpieczny i nie można mu ufać. Julia przejęta losem śmiertelnie chorego dziecka – chce zawalczyć o zgodę sądu na dawstwo organu od osoby formalnie niespokrewnionej „ze szczególnych względów osobistych”. Miller boi się, że Bolo coś kombinuje. Julia nie wie, że Miller ma również osobiste powody – wychodzi na jaw, że jako policjant zabił kiedyś brata Bolesza, niebezpiecznego mafioza… Jednocześnie Julia stara się naprawić relacje z Paulą. Rozmawia z Miśkiem, który zrezygnował ze związku z jej córką. Żurawska widzi, że naprawdę mu na niej zależy. W tajemnicy organizuje w domu Wiktora urodzinowe przyjęcie-niespodziankę dla Pauli. Dziewczyna jest zachwycona, ale nadal nie zamierza wybaczyć matce. Julia zaprosiła Miśka, chociaż nie było to dla niej łatwe – przełamanie własnych obaw i troski o dorastającą córkę. Czy Paulina to doceni? Julia spotyka się z Lipską, która zasiewa jej wątpliwości co do uniewinnienia Andrzeja. Jej zdaniem mimo niewątpliwej winy Kingi, Żurawski popełnił niezrozumiały błąd… Zaniepokojona tym Julia pyta męża wprost – czy ją oszukał? Obroniła winnego człowieka? Andrzej przyznaje się Julii w emocjach, że był chory, a Julia jako żona nie miała o niczym pojęcia… Został z tym kompletnie sam. Julia jest wstrząśnięta, czuje się współwinna… Nie wie, co ma z tym zrobić.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 04:01:29
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.