Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STOCZNIOWCY. LUDZIE Z TŁA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 43 min

Film o byłych pracownikach Stoczni Gdańskiej, cichych bohaterach wielu związanych z tym miejscem wydarzeń historycznych przełomowych dla Polski i świata. Bohaterami filmu nie są osoby z pierwszych stron gazet, które byłyby uwikłane w bieżące spory polityczne. Choć byli nie tylko świadkami, ale i aktywnymi uczestnikami takich wydarzeń, jak protesty robotników z grudnia 1970 roku, czy strajku 1980 roku, nigdy nie myśleli o sobie jak o bohaterach. Ich aktywność wynikała z prostego poczucia przyzwoitości, chęci wykazania solidarności wobec kolegów i koleżanek, braku zgody na podporządkowanie się coraz bardziej opresyjnemu systemowi, z umiłowania wolności i przeświadczenia, że jest ona wartością godną najwyższego poświęcenia. Wiele ryzykując stawali ramię w ramię z ludźmi, którzy zostali później rozpoznawalnymi na całym świecie symbolami ich wspólnej walki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.10.30 00:59:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl