Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYGASZANIE MIASTA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 46 min

Film stanowi dzień po dniu ilustrację życia Krakowa w czasie pandemii. Obserwując takie miasto jak Kraków dzisiaj, mamy możliwość zadania wielu pytań, które obecnie zadają sobie pewnie także mieszkańcy Londynu, Paryża, Rio de Janeiro, Pragi, Amsterdamu i innych miast świata, dotkniętych pandemią. To moment, kiedy zaczynając od tej małej ojczyzny możemy opowiadać o problemach tożsamych pod każdą szerokością geograficzną na świecie. Czy globalna gospodarka, która na naszych oczach rozsypała się jak domek z kart, poradzi sobie? Czy obecna katastrofa nie tylko gospodarcza czy ekonomiczna, ale też i społeczna obudzi w nas refleksje? Jak odbudujemy wszystko? Jak ochronimy ją przed dalszymi stratami? Na te i inne pytania autorzy próbują odpowiedzieć w swoim filmie. Zobaczymy puste miasto, które do niedawna tętniło życiem tysięcy turystów. Tak zwana globalna wioska, jak widzimy dzisiaj, jest tworem całkowicie nietrwałym, wręcz iluzją. Kontrapunktem do tego obrazu ma być skupienie uwagi na sprawach lokalnych, tych blisko nas. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 09:28:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor