Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOTYL

Bohaterką spektaklu jest pięcioletnia dziewczynka, Rutka, która boi się zasypiać sama w ciemnym pokoju. Rodzice Rutki i jej babcia są nieczuli na skargi i protesty dziewczynki, bowiem znajdują się pod hipnotycznym wpływem Złotoustego Króla, który w codziennych wystąpieniach telewizyjnych wmawia im, że dzieci muszą nauczyć się spać w ciemności, a psy – jeśli są niegrzeczne – należy wywozić do lasu. Aby pokonać lęk, Rutka tworzy swój własny, zaczarowany świat, w którym, za sprawą Króla Czarowników, zyskuje tajemną moc, staje się Motylem umiejącym latać. Wraz ze swymi wyczarowanymi przyjaciółmi – Polarną Foką zza ściany i Rybą - Świetlikiem, odnajduje w lesie porzuconego pieska, którego ktoś przywiązał do drzewa. Obiecuje psu, że go uwolni. Potrzebuje jednak do tego pomocy rodziców, którzy na początku traktują opowieść dziewczynki, jako wytwór jej bujnej fantazji. Jakież jest jednak ich zdziwienie, gdy we wskazanym przez Rutkę miejscu, rzeczywiście przebywa nieszczęsne zwierzę. Rutka zabiera psa do domu, jednak niebezpieczeństwo jego ponownej utraty nie minie, dopóki rodzice będą pod wpływem Złotoustego Króla i jego złowrogich teorii. Rutka musi zdobyć się na odwagę i wypowiedzieć wojnę tyranowi.
Metaforyczna historia o dorastaniu i potrzebie pokonania własnych lęków i słabości. To opowieść, w której zarówno dzieci, jak i ich rodzice odnajdą kierowane do nich przesłanie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MOTYL
AutorMałgorzata Sikorska-Miszczuk
2023.01.18 04:01:59
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.