Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AMERYKAŃSKIE TOURNÉE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Czarno-biały, 49 min

Gdy w kilka lat po śmierci Stanisława Wisłockiego, wybitnego dyrygenta Filharmonia Narodowej, wśród jego rzeczy odkryto zbiór metalowych kaset z filmami, stało się jasne, że oto mamy do czynienia z sensacją. Taśmy skrywały zapis pierwszego, historycznego, zaoceanicznego tournee Filharmonii Narodowej po USA i Kanadzie z 1961 roku. 26 koncertów w 24 miastach. Stanisław Wisłocki zapalony filmowiec utrwalił jego przebieg na taśmie 16 mm. Materiał przeleżał 48 lat. Arcyciekawy kontekst historyczny, obyczajowy i polityczny (rok 1961 to rok budowy Muru Berlińskiego) czyni z filmu "Amerykańskie Tournee" uniwersalną opowieść o charakterze socjologicznokulturowym.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.07.19 00:13:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego