Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NOWA HUTA KAROLA WOJTYŁY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny + czarno-biały, 39 min

    Film powstał w ramach Projektu Filmoteka Małopolska.

„To miasto miało być bez Boga, bez kościoła, a przyszli ludzie do Nowej Huty i upomnieli się o wolności wyznania swojej wiary. Przy nich stanął młody biskup Karol Wojtyła. Dlaczego on i w tym czasie?” O niezwykłej roli, jaką odegrał w Nowej Hucie Karol Wojtyła biskup, a potem papież Jan Paweł II opowiedzą: kard. Stanisław Dziwisz, Jan Franczyk, ks. Infułat Jakub Gil, ks. Józef Gorzelany, Andrzej Jaskowski, Marek Lasota, ks. Józef Łuszczek, Adam Macedoński, Rafał Marchewczyk, Tomasz Józef Muller, o. Paweł Mynarz, ks. Stanisław Puzyniak, o. Wincenty Zakrzewski. W filmie można zobaczyć nigdzie dotychczas nie publikowane archiwalne materiały filmowe i fotograficzne. (materiały promocyjne)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 03:53:00
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman