Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HALKA

 • Podtytuł: OPERA W 4 AKTACH
 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2020. 05. 05
 • Gatunek:
  Opera
 • Barwny,

Opera "Halka" zrealizowana w 2013 roku w reżyserii Natalii Babińskiej jest czwartą interpretacją dzieła Stanisława Moniuszki zrealizowaną przez artystów Opery Nova w Bydgoszczy. Orkiestra, chór i balet bydgoskiej opery wystąpiły pod batutą jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów - Piotra Wajraka.
"Halka" Stanisława Moniuszki z librettem Włodzimierza Wolskiego, opowiada o tragicznej miłości i jest jedną z najważniejszych polskich oper. Pierwotna wersja opery, która premierę miała w Teatrze Miejskim w Wilnie w 1854 roku, była złożona tylko z dwóch aktów. Spektakl przyjęto dość sceptycznie, ale Moniuszko wystawił operę w Warszawie 1 stycznia 1858 roku. Na scenie Teatru Wielkiego, publiczność zobaczyła nową, rozbudowaną, czteroaktową wersję "Halki", do której kompozytor wprowadził najbardziej dziś znane arie: "Szumią jodły na gór szczycie", "Gdyby rannym słonkiem" oraz Mazura i tańce góralskie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HALKA
Opera
MuzykaStanisław Moniuszko
LibrettoWłodzimierz Wolski

Patrz także:
schowaj

 • 1913
  Film fabularny
 • 1930
  Film fabularny / Konstanty Meglicki
 • 1937
  Film fabularny / Juliusz Gardan
2020.05.11 00:25:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych