Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANI KRYSTYNA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 26 min

Krystyna Adamowicz to 81 - letnia wilnianka, znana i zasłużona dziennikarka, autorka książek, ambasadorka polskości na Litwie i na świecie. Pomimo sędziwego wieku, pani Krystyna aktywnie działa zawodowo i społecznie na rzecz rozwoju kultury polskiej na Litwie. Współpracuje z Tygodnikiem Wileńskim, pisze reportaże, działa w zarządzie Klubu Weteranów Wilii. Jest autorką kronikarskich książek.
Za pracę zawodową i działalność społeczną, została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Kawalerskim Krzyżem Odrodzenia Polski. Otrzymała również odznakę honorową - Zasłużona dla Kultury Polskiej. Na 25. Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, dziennikarka została uhonorowana Nagrodą Prezesa TVP. W reportażu zaprezentujemy panią Krystynę jako znaną i lubianą osobę w kręgu ludzi kultury w Wilnie, wciąż aktywną dziennikarkę i społecznika. Poznamy ją również jako mamę Agnieszki i babcię 17 - letniej Ewy (łączy je przynależność do chóru Zespołu Pieśni I Tańca Wilia). Bohaterka oprowadzi nas po miejscach bliskich jej sercu, m.in. wileńskiej Starówce i cmentarzu na Rossie. Odwiedzimy ją w domu, w redakcji Kuriera Wileńskiego, w Domu Polskim podczas spotkania z przyjaciółmi z Klubu Weteranów Wilii.
W reportażu wystąpią bliscy i przyjaciele p. Krystyny Adamowicz, opowiedzą o jej dokonaniach oraz o tym, jaka jest w życiu prywatnym.
Wykorzystano fragmenty nagrań z jej prywatnego archiwum. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.04 00:12:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman