Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FALA '97

  • Film krótkometrażowy
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2018
  • Barwny, 11 min

Wrocławski Teatr Tańca przedstawia krótkometrażowy film muzyczno-taneczny inspirowany dramatycznymi wydarzeniami z lipca 1997 roku, gdy Wrocław nawiedziła wielka powódź. W 20 rocznicę powodzi tysiąclecia twórcy upamiętniają poświęcenie i solidarność Wrocławian w walce z żywiołem.
Film zrealizowany w nadodrzańskim plenerze, w historycznych miejscach Wrocławia dotkniętych powodzią. Występują tancerze związani z Wrocławskim Teatrem Tańca oraz gościnnie Robert Gonera. Powódź z 1997 roku wpisała się mocno w tożsamość miasta Wrocławia. Była to klęska żywiołowa, która w bardzo znaczący sposób doświadczyła mieszkańców miasta. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Powódź okazała się jednak czynnikiem, który połączył mieszkańców Wrocławia, którzy aktywnie włączyli się w ratowanie miasta przed zniszczeniem. Wspólnie stawiali tamy, a potem wspólnie usuwali szkody. Solidarność, która wytworzyła się między mieszkańcami w tamtym okresie, mocno wpłynęła na charakter miasta i jego mieszkańców.
Film upamiętnia w metaforyczny sposób tamte dramatyczne wydarzenia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.10.23 00:47:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych