Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ARTYSTA JAKO WIRUS

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 21 min

Reportaż ukazuje intrygujące zjawisko - strategie subwersywne w sztuce polskiej po 2000 roku. Pewnym fenomenem jest stale rosnąca popularność tego rodzaju strategii, polegających na użyciu przez artystów tzw. materiałów gotowych - filmów, fotografii prasowych czy reklamowych i realizowania na ich podstawie własnych projektów. Jak twierdzi w reportażu krytyk sztuki Stach Szabłowski: "Artyści zamiast produkować nowy film wideo do prezentacji galeryjnej łapią za rozmaite treści obecne w kulturze popularnej, jak na przykład hollywoodzkie filmy, albo rzeczy nagrane z telewizji, albo filmy dokumentalne i zaczynają na bazie tych tzw. zawłaszczonych materiałów budować nowe konstrukcje, które najczęściej służą krytycznej analizie tychże tekstów kultury". Anna Baumgart opowiada o swoim filmie found footage "Prawdziwe?". Artystka, korzystając z możliwości technologii cyfrowej, wmontowała własną postać we fragmenty dwóch filmów. "Wchodząc" w znane dzieła kinematografii, na nowo je interpretuje. W reportażu prezentujemy m.in. projekty Tomasza Kozaka ("Klasztor Inversus"), Oskara Dawickiego ("Projekt reklamowy") i Grupy Sędzia Główny, czyli działających w duecie - Karoliny Wiktor i Aleksandry Kubiak ("Wirus w teatrze"). Zjawisko interpretują krytycy sztuki: Stach Szabłowski, Dorota Jarecka i Łukasz Gorczyca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:34:11
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl