Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GABINET NUMER 5

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2019. 09. 04
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 40 min

  Emisja: 4 września - 27 listopada 2019.

Akcja serialu rozgrywa się w małym miasteczku Bolesna, gdzie w miejscowej przychodni przecinają się drogi bohaterów - lekarzy, pracowników ośrodka, pacjentów i okolicznych mieszkańców. Głównym bohaterem jest lekarz Adam Domański, który rozpoczyna pracę w miejscowej przychodni lekarskiej. - Szybko daje się poznać jako świetny diagnosta i... bezceremonialnie szczery arogant, budząc konsternację wśród pacjentów i w zespole pracowników placówki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 39 min

Gdzieś w Polsce leży malownicze miasteczko Bolesna, gdzie życie płynie spokojnym, powolnym rytmem. Nie dla wszystkich poranek jest jednak przyjemny, w szczególności nie dla Adama Domańskiego. Być może dlatego, że piękna Magda u boku której się budzi, jest żoną zupełnie innego mężczyzny –Adamiaka, dobijającego się właśnie do drzwi…
Domański – bez pracy, bez pieniędzy, za to z obitą twarzą – ląduje na ulicy. Telefon z ofertą pracy z urzędu zatrudnienia najwyraźniej jednak nie poprawia mu humoru, wygląda wręcz, że mężczyzna ma już pewną wprawę w wykręcaniu się od podobnych propozycji. Bez perspektyw i z piętrzącymi się problemami, z których najpilniej musi zająć się jednym – grozi mu utrata świadczeń przysługujących osobom bezrobotnym, a co za tym idzie – kompletna katastrofa.
Niewiele lepiej zaczyna się dzień doktora Mieszka Małeckiego, młodego lekarza pracującego na kilka etatów, co nie pozostaje bez wpływu na jego formę, choć Mieszko pokrywa to nienagannym wyglądem, czarującym uśmiechem i dbałością o profesjonalne wrażenie, jednocześnie ukradkiem wspomagając się w ryzykowny sposób. Mieszko wraca właśnie z męczącego dyżuru w szpitalu i za chwilę zacznie przyjmować w przychodni w Bolesnej. Czeka tam już Ania - doskonała pielęgniarka i świetna dziewczyna, ale również kolejka roszczeniowych pacjentów, których z wdziękiem szarżującego nosorożca obsługuje energiczna i nieugięta rejestratorka Grażyna.
Wyjątkowo jasnym punktem wśród personelu przychodni jest pediatra Basia Targalska. Mimo zaawansowanej ciąży nie traci zapału do pracy, za co szczególnie wdzięczna będzie jej młoda dziewczyna, Andżela. Choć wszystko wskazuje, że nastolatka jest w ciąży, ta historia ma swoje drugie i – jak się później okaże dzięki talentowi diagnostycznemu Domańskiego – także trzecie dno, a prawda jest tak zaskakująca i przewrotna, że trudno w nią uwierzyć.
Tymczasem Adam Domański, niezrażony odmową w rejestracji i brakiem numerka, dzięki fortelowi i niemałemu tupetowi, wbija się do gabinetu Małeckiego, by zdobyć zwolnienie lekarskie. Zachowanie i sprawa z którą Domański zgłosił się do przychodni sprawią, że Mieszko w ciągu kilku minut kilkukrotnie będzie musiał zmienić zdanie co do tego z kim ma do czynienia. I choć wydawać się będzie, że Domański zamknął na ten dzień korowód trudnych pacjentów, stawkę podbije pewien przemiły, wyglądający na zagubionego w świecie biurokratycznych procedur starszy pan, Jabłkowski, którego młody lekarz, a także reszta personelu przychodni, zapamiętają na bardzo, bardzo długo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Jak nisko może upaść lekarz… kiedyś nawet ceniony lekarz? – zastanawia się Adam Domański, budząc się w nietypowym miejscu i… w towarzystwie nietypowego „kolegi”. Domański jest pod ścianą, z niechęcią musi przyjąć wcześniejszą propozycję pracy w przychodni w Bolesnej. Personel przychodni żyje echem dramatycznego wydarzenia, jakie dzień wcześniej było udziałem „Młodego” Małeckiego i jego ostatniego pacjenta, pana Jabłkowskiego. Wezwani na miejsce policjanci mają niemały kłopot: Jabłkowski, który stał się przyczyną tylu problemów, nie figuruje w żadnych policyjnych rejestrach - jakby w ogóle nie istniał. Przy okazji wyjdzie też na jaw osobisty problem Małeckiego, który jest tego dnia na tyle roztrzęsiony, że nie jest w stanie zająć się jednym z kolejnych pacjentów. Z opresji uratuje go pielęgniarka Ania, która nawet nie domyśla się jakie związki łączą Mieszka z potrzebującym pomocy mężczyzną. Pomimo burz i zawieruchy, Grażyna jak co dzień musi trwać na posterunku i dawać odpór kolejnym falom pacjentów. Jako że jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, niektórzy potraktują tę sentencję dosłownie. Grażynie trudno będzie pozbyć się potem przykrego wspomnienia, co niektórzy z pacjentów kryją pod spodniami… Gdy wreszcie w placówce pojawia się dyrektor Żyłka, wszystkie pożary zostaną ugaszone, a staruszki uleczone. Adam Domański dostanie pracę, wypełniając tym samym wakat po Basi, a przyzwyczajeni do innych standardów pacjenci przeżyją szok. Obcesowy i bezpośredni sposób radzenia sobie z pacjentami, zwłaszcza tymi, których dolegliwości są delikatnie mówiąc dyskusyjne, sprawia, że kilka osób czeka przykra pobudka. To nie jest kolorowy szpital z reklam… to jest brutalna rzeczywistość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 41 min

W życie doktora Domańskiego wkrada się wyjątkowa stabilizacja: ma pracę i wynajął mikroskopijne mieszkanko od państwa Talarów. Problem w tym, że wprowadziła się do niego kochanka Magda, a to oznacza kłopoty. Po pierwsze - Magdy szuka jej agresywny mąż i szanowany pan doktor musi chować się po krzakach. Po drugie - okazuje się, że Magda przyzwyczajona do pewnych standardów, dość wysoko jak na sytuację Adama podnosi poprzeczkę – na początek Domański ma załatwić, żeby w mieszkaniu było przynajmniej ciepło. Pan Talar obiecuje wstawić do mieszkania piecyk i jak się potem okaże, będzie to zaczyn nowych, niemałych kłopotów. Policjant Kwiatkowski bada sprawę tajemniczych wydarzeń w przychodni. Przy okazji śledztwa na jaw wychodzi przeszłość pielęgniarki Ani. Domański w pracy ostro ściera się z Małeckim – przejrzał pewien sekret kolegi i uważa, że Młody jest kiepskim lekarzem. Dla Mieszka najgorsze jest to, że Domański szybko udowadnia, że ma rację… W kolejny spór Domański wda się z pediatrą Basią Targalską, która również nie przepada za nowym kolegą. Przy okazji wyjdzie na jaw, że lekarka sama boryka się z niemałymi problemami.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 42 min

W malowniczej Bolesnej nastaje kolejny poranek – i kolejny raz, kiedy Domański budzi się w nieswoim łóżku. W jego kamienicy doszło do dramatu – a Adam po niemałych perypetiach wylądował na cudzej kanapie, w dodatku w atmosferze narastającego konfliktu pod tym gościnnym dachem. Tego dnia Mieszko Małecki razem z pielęgniarką Anią odbywają wizyty domowe. Na liście mają odwiedziny u pani Wańczyk – to stała bywalczyni przychodni, która ochoczo diagnozuje u siebie kolejne choroby. Ostatnio twierdziła nawet, że jej mieszkanie odwiedzają Afrykanie, więc Mieszko podejrzewa u niej chorobę psychiczną. Mieszkowi i Ance naprawdę dobrze się razem gada do tego stopnia, że Mieszko spóźnia się na... spotkanie ze swoją narzeczoną Agatą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 47 min

Policjanci z komendy w Bolesnej są przekonani że śmierć w kamienicy Talarów to było morderstwo. Na miejscu zbrodni znaleźli dowody wskazujące na możliwy udział Domańskiego, ten jednak z właściwym dla siebie wdziękiem zaprzecza tym oskarżeniom. Czy za zabójstwem może stać Adamiak, który widziany był tego samego dnia pod kamienicą? Czy Domański znów będzie musiał uciekać przed kłopotami? Tymczasem Grażynie znów w wykonywaniu obowiązków służbowych najbardziej przeszkadzają pacjenci a zwłaszcza mały Szulc, proszący by ktoś zajął się jego ojcem który oberwał piłką w głowę. Z kolei Młody z pomocą przyjaciela Jarosława Kozioła próbuje przeprosić narzeczoną za swoją wczorajszą absencję, ta jednak nie ma ochoty z nim rozmawiać. W przeciwieństwie do Ani, którą młodzi lekarze spotykają w przychodni. Kozioł jest pod wrażeniem dziewczyny i od razu zaprasza ją na swoje urodziny. Okaże się że ta trójka świetnie się dogaduje a ilość spożytych procentów spowoduje podjęcie decyzji o przeniesieniu imprezy do Przychodni. Dla Mieszka i Ani będzie to wieczór którego długo nie zapomną. Podobnie jak Grażyna która jako pierwsza zjawi się rano w przychodni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Wydarzenia ostatnich dni oraz brak leków sprawiają że Domański jest w wyjątkowo złej formie. Czy mimo kłopotów i tym razem spadnie na cztery łapy? Podczas gdy poszukuje możliwości zdobycia dla siebie leków, Basia próbuje dowiedzieć się prawdy o jego chorobie. Wpadają na siebie pod Instytutem Chorób Rzadkich i ciężarna lekarka wbrew swojej woli bierze udział w realizacji pewnego planu. Po wydarzeniach poprzedniego wieczoru Mieszka odwiedza na dyżurze jego narzeczona, Agata. Mieszka czeka także druga poważna rozmowa – z Anią. Wkrótce Ania przypadkiem znajduje zdjęcie, które jest kluczem do pewnej skrzętnie skrywanej tajemnicy młodego lekarza...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Młody nie jest w stanie przypomnieć sobie wydarzeń poprzedniego wieczoru, jednak jest prawie pewien, że stało się coś złego. Ania próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o Małeckim od jego przyjaciela Kozioła. Podstępem zdobywa klucze do jego mieszkania. Basię odwiedza dobry znajomy, Krystian. Ojciec który wychowuje sam trójkę dzieci przychodzi do lekarki w sprawie wysypki najmłodszego syna. Basia podejrzewa, że dziecko jest poważnie chore. Domański ma już plan jak zaopatrzyć się w stałą dostawę leków, jednak w realizacji celu potrzebna mu będzie pomoc Talara. Grażyna złości się na dyrektora Żyłkę za pijacki wybryk z jej mężem, ale w obliczu widma większych problemów podejmuje się na jego życzenie ważnej misji. Popełnia jednak pomyłkę, która uruchamia sekwencję zdarzeń jaka może się zakończyć kompletną katastrofą dla całej przychodni. Żyłka próbuje rozwiązać kolejny kryzys wizerunkowy, ale kamery które zainstalował w swoim gabinecie działają na jego niekorzyść…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Mieszko jest w poważnych tarapatach. Może liczyć na pomoc, jednak wiążą się z nią pewne oczekiwania, które musiałby dość szybko spełnić. Młody próbuje zapomnieć o kłopotach, angażując się w pracę w przychodni. Jedną z pacjentek jest Pani Wańczyk, która przychodzi do lekarza z kolejną już chorobą. Wańczyk czuje że umiera i za wszelką cenę nie chce opuścić przychodni. Przewrotnie okazuje się, że tylko Domański potrafi odkryć, co jej tak naprawdę dolega. Domański wyznaje Talarowi prawdę o swojej chorobie. Sąsiad zostaje wciągnięty w plan lekarza. Talara w tak eleganckim wydaniu jeszcze nikt w Bolesnej nie widział... Ania dostaje propozycję od Kozioła i postanawia z niej skorzystać. Jest szansa, że będzie widywać Mieszka jeszcze częściej. Jednak już pierwsze spotkanie Ani i Młodego nie należy do najprzyjemniejszych. Do przychodni trafia Estera, żona dyrektora Żyłki. Jest zaskoczona tym, że nie zastała męża. Żyłka w tym czasie prowadzi śledztwo w sprawie Drachala. Okazuje się że nie jest to jedyne śledztwo prowadzone w Bolesnej. Tajemniczy mężczyzna próbuje znaleźć Domańskiego wypytując o niego w Klinice w której ten pracował wcześniej. Lekarz obawia się że jego oszustwo wyszło na jaw.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Grażyna zaskoczyła pracowników przychodni swoim nowym image ‘m. Za tą nieudaną metamorfozą stoi jej mąż Janusz. Żyłka podejrzewa, że zahukany małżonek jest ofiarą przemocy domowej i postanawia przemówić Grażynce do sumienia. Żyłka zdobywa nowe informacje w sprawie Drachala. Okazuje się, że starszy Pan nie był wcale tak biedny na jakiego wyglądał. Teściowej Basi, która wciąż wierzy że jej syn żyje, nie podoba się zażyłość synowej z doktorem Domańskim. Wkrótce w jej drzwiach staje tajemniczy mężczyzna a Basia dostaje dziwny telefon z banku. W przychodni pojawia się pacjent w poważnym stanie. Jednak Małecki w trakcie badań wyklucza wszystkie choroby na które wskazywałyby objawy Pana Falkowskiego. Młody potrzebuje pomocy Ani, jednak okazuje się że w zabiegowym jej miejsce zajęła nowa pielęgniarka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Zaniepokojona Targalska pojawia się u Domańskiego, szuka synowej która nie wróciła na noc do domu. Adam postanawia odnaleźć tajemniczego mężczyznę, który obiecał Targalskiej informacje o Jacku i kolejny raz wpada w kłopoty. Żyłka jest w szoku gdy dowiaduje się kto został wykonawcą testamentu Edwarda Drachala. Czuje że pojawienie się Domańskiego i Drachala w tym samym czasie w przychodni to nie był przypadek. Zwłaszcza, że okazuje się że testament Drachala może być sporo wart. Agata zaczyna podejrzewać, że Mieszka i Anię coś łączy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 03:48:07
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.