Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAWEŁ I GAWEŁ

w BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 13 min

Żartobliwa opowieść inspirowana klasyczną bajką Aleksandra Fredry o tym, że prawdą jest stare przysłowie, jak ty komu, tak on tobie. Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko, żyli sobie w jednym domu Paweł na górze, a Gaweł na dole. Byli to dwaj sąsiedzi o skrajnych temperamentach, Paweł spokojny, nie wadził nikomu, Gaweł najdziksze wymyślał swawole. Gdy Gaweł skacze, krzyczy, strzela w swoim mieszkaniu, u Pawła na górze osypują się ściany i drżą szyby. Wielokrotnie Paweł prosi sąsiada, aby zachowywał się spokojnie, wtedy Gaweł odpowiada, że w swoim domu może robić, co chce. Zrozpaczony Paweł wraca na górę i znosi pokornie wybryki sąsiada. Aż pewnego razu, gdy Gaweł smacznie jeszcze śpi, z sufitu leje się woda. Biegnie na górę i widzi przez dziurkę od klucza, że Paweł w pokoju pełnym po brzegi wody, siedzi na komodzie z wędką w ręku. Na wyrzuty sąsiada z dołu odpowiada, że w swoim domu może robić, co chce. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAWEŁ I GAWEŁ
Bajka
AutorAleksander Fredro
2019.04.03 19:41:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency