Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK

w BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 13 min

Opowieść o tym, jak wdzięk, skromność, bezpretensjonalność i afirmacja życia prowadzą do szczęścia. Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko Królewna Apolejka mieszka w wysokiej wieży. Do jej komnaty prowadzi sto siedemdziesiąt sześć stopni krętych schodów i dlatego Apolejka bardzo nie lubi schodzić do ogrodu. Często ogląda świat z okna swojej wieży. Aż pewnego razu słyszy, że ktoś gwiżdże. Widzi Kominiarczyka, który pije wodę ze studni. Zanim zdecyduje się zbiec do ogrodu, wygląda raz jeszcze przez okno i wtedy ku swojemu zdziwieniu, zamiast Kominiarczyka widzi Osiołka, a po chwili znowu Kominiarczyka, który jedząc jabłko wraca do miasta. Apolejka znowu zostaje sama i z nudów zajmuje się pisaniem swojego imienia na papierowych samolotach, które wypuszcza z wieży. Nagle słyszy, że ktoś śpiewa o niej piosenkę, widzi Królewicza i postanawia szybko zbiec do ogrodu. Niestety, przy studzience stoi Królewicz Osiołek, a na jabłonce pozostało tylko jedno zaczarowane jabłko. Apolejka postanawia działać, jednak jabłko wymyka się jej z rąk i wpada do wozu pełnego czerwonych jabłek, z którymi Straganiarka jedzie na targ. Apolejka i Osiołek podążają za jabłkiem. Apolejka musi oddać wszystko, co ma, w zamian za jabłka, a Królewicz Osiołek musi je wszystkie zjeść, aby trafić na to zaczarowane. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK
AutorMaria Krüger

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Bratysława (Biennial of Animation Bratislava)-Nagroda św. Wojciecha dla najlepszego filmu z krajów Grupy Wyszehradzkiej
  za "doskonałe przełożenie klasycznej baśni na aktualną opowieść, trafiającą do współczesnej widowni dziecięcej"
 • 2016
  Nowy Sącz (Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "KinoJazda")-Nagroda Publiczności "Złota Stonoga"
2019.03.31 19:37:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski