Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLUSKOWA BRAMA

w BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 13 min

"Kluskowa Brama", czyli opowieść o tym, że egoizm nigdy nie popłaca, a wykorzystywanie innych zawsze będzie ukarane... Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko w pewnym zaułku wrocławskim, żyli sobie Gospodyni i Majster, który ponad wszystko na świecie lubił kluski śląskie. Każdego ranka zapach klusek wypełnia cały zaułek, aż dociera do Burmistrza, który szybko lokalizuje źródło zapachu i Majstra jedzącego kluski. Proponuje mu dukata za garnek klusek. Majster sprzedaje Burmistrzowi swoje kluski. Zadowolony Burmistrz wraca do ratusza, wzywa kucharza i oznajmia, że od jutra na obiad mają być takie właśnie kluski jak te, które dostał od pewnego garncarza. Upewnia się, czy kucharz zna przepis. Ten oczywiście potakuje, ale nad ranem w oknie ratuszowej wieży widać Kucharza po całonocnej "walce" z robieniem klusek. Wszędzie ciasto, mąka, gary. Kucharz podaje swoje kluski Burmistrzowi na śniadanie. Ten wyrzuca go razem z jego potrawą. Kucharz biega po rynku i szuka Majstra. W końcu dobija z nim targu - za każdy garnek klusek będzie płacił dukata. Szczęśliwy Majster wraca do domu i oznajmia żonie, że musi gotować codziennie dużo klusek, on będzie je sprzedawał i będą bogaci, po czym udaje się, jak zwykle na odpoczynek. Nocą Gospodyni dwoi się i troi, aby sprostać zamówieniu, jednak następnego dnia, łakomy Majster zjada wszystko, wraca do domu i kłamie, że kluski wróble zjadły... Nagle zrywa się potężny wiatr i zabiera Gospodynię do nieba. Majster zostaje sam... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.03.30 20:07:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych