Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AWACS - SAMOLOT, KTÓRY WSZYSTKO WIDZI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 40 min

W bazie NATO stacjonują AWACS - y, wspierające działania Sojuszu i ONZ w przywracaniu pokoju na całym świecie. Są też stałym elementem antyterrorystycznych operacji. Od niedawna na tych samolotach latają również Polacy. Z mniej typowych działań wymienić należy m.in.: letnie Igrzyska Olimpijskie w Atenach, zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie, pogrzeb papieża Jana Pawła II, wizyta papieża Benedykta XVI w Polsce, finały piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech. Udział AWACS - E - 3 w wydarzeniach, w których uczestniczą ogromne liczby ludzi, ma na celu zmniejszenie groźby samobójczego ataku terrorystycznego wykonanego przy użyciu innej maszyny latającej. Po raz pierwszy w historii tych samolotów, ekipa TVP wejdzie na pokład i sfilmuje dwa loty nad Europą, m.in. nad Rumunią i Polską, gdzie odbywają się manewry NATO.
W filmie zostaną pokazane m.in. przygotowania do lotu, praca pilotów i żołnierzy obsługujących 14 stanowisk na pokładzie, tankowanie paliwa w powietrzu, zbliżenia z powietrza obserwowanych miejsc i państw. Widz pozna także historię powstania AWACS - u. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.03.13 00:30:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor