Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BALLAST

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 18' 07''

Rodzinne spotkanie. Brak atencji dorosłych, błędy wychowawcze oraz zachwiane więzi i relacje, wyzwalają w małym, znudzonym i osamotnionym chłopcu destrukcyjne zachowania, od których nie ma odwrotu. Tragedia wisi o włos...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk")-Nagroda Główna w Konkursie Polskich Krótkich Metraży
 • 2020
  Łódź (Festiwal "Kamera Akcja")-Nagroda dla najlepszej etiudy
  uzasadnienie jury: W tym doskonale wyreżyserowanym filmie nawiązania do twórczości Michaela Hanekego i Rubena Östlunda nie zagłuszają wyrazistego, autorskiego głosu, forma pozostaje precyzyjną ilustracją fabularnego konceptu, zaś czarny humor, absurd oraz psychologiczna wnikliwość stają się fundamentami imponującej — i co najważniejsze w krótkiej formie — pozbawionej zbędnych elementów konstrukcji.
2020.11.06 00:19:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor