Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAGI KRÓL. 18 FRAGMENTÓW O REWOLUCJI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Niemcy, Szwajcaria, Polska
  • Rok produkcji:
    2018
  • Barwny, 108 min

1979. Rewolucja w Iranie. 1980. Rewolucja w Polsce. Obalenie Szacha, "króla królów" w Iranie. Masowe strajki i powstanie "Solidarności" w Polsce. Co wydarzyło się w umysłach młodych kobiet i mężczyzn, którzy wsparli rewolucję we własnym kraju?Co wydarzyło się w ich duszach, gdy rewolucje została zmiażdżone lub - jak w Iranie - zbudowano autorytarny system władzy nazwany "Islamską Republiką"?
Andreas Hoessli, w tym czasie młody badacz w Polsce, spotkał się z Ryszardem Kapuścińskim, który relacjonował rewolucję w Iranie jako reporter. Dokumentajce i notatki Kapuścińskiego są punktem wyjścia do jego narracji filmowej. Filmowemu śledztwu towarzyszą relacje polskich tajnych służb o samym reżyserze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.04 00:07:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency