Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIAGNOSIS

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Barwny, 77 min

  Światowa premiera filmu: 17 listopada 2018 First Appearance Competition na IDFA w Amsterdamie.

  Projekt filmu w roku 2015 otrzymał wyróżnienie dla "projektu, który najbardziej rozwinął się w ramach projektu Doc Lab Poland" odbywającego się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Kreacyjny film dokumentalny, podróż w głąb podświadomości miejskiej. Mieszkańcy uczestnicą w sesjach na kozetce. Zaczynając niewinnie, od udzielania odpowiedzi na zabawne pytania, np. jakim zwierzęciem jest miasto? rozpoczynają podróż w głąb własnych uczuć i emocji w stosunku do miejsca, w którym żyją. Samo miasto staje się jedynie punktem wyjścia do intymnych rozmów. Proces się rozwija, bohaterowie dzielą się ukrytymi wspomnieniami, przypominają sobie niby proste wydarzenia, ale zupełnie zmieniające ich życie. Pragnienia, lęki, niewypowiedziane wcześniej historie i momenty silnych emocji, przeplatają się z wizyjnymi ujęciami miasta. Łączą się ze sobą, uzupełniają i nawzajem na siebie oddziałują. Chociaż bohaterowie się zmieniają, historia pozostaje ta sama. Ktoś ją zaczyna, a kto inny kończy, jakby wszyscy dzielili wspólny los.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Moskwa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych DOKer)-Nagroda za najlepszy montaż
 • 2019
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
  za Najlepszy Debiut Producencki; za "ambitną formę i odwagę oraz wielką konsekwencję"
 • 2019
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda "Cierpliwe oko" im. Kazimierza Karabasza
  za "świadome i dojrzałe użycie środków filmowych, które budują autorską, hipnotyczną wizję miasta i uwikłanych w nim mieszkańców"
 • 2019
  Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-"Kryształowe Jabłko" dla najlepszego debiutu polskiego
  za "czułość, kobiecą wrażliwość w stosunku do ludzi i niełatwego, seksownego miasta. Za dyscyplinę i skromność, a jednocześnie nowatorską formę. Za magnetyzm i mistrzowskie zdjęcia"
 • 2020
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
 • 2020
  Nagroda im. Krzysztofa Krauzego (przyznana przez Gildia Reżyserów Polskich)-Nominacja

DIAGNOSIS w internecie

2024.03.01 02:12:43
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.