Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MATKI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2018
 • Premiera:
  2018. 11. 20
 • Barwny, 120 min

Spektakl/performance Pawła Passiniego przybliża dramatyczny moment z okresu II wojny światowej, gdy rodzona matka, Żydówka z getta, podejmuje decyzję, by pożegnać się ze swoim maleńkim dzieckiem, oddając je na wychowanie matce drugiej, polskiej. To bolesna i przejmująca chwila, gdy kobieta musi zabić w sobie macierzyński instynkt, by jej dziecko mogło dalej żyć. W spektaklu najważniejsze są prawdziwe ludzkie historie i ci, którzy je przeżyli - dziś już dorosłe Dzieci Holokaustu. Opowiadają o sobie i o swoich rodzicach. Zarówno tych, którzy ich wychowali, jaki i tych, których śladów wciąż szukają. Ich poruszające świadectwo, uzmysławia także, jak wiele ryzykowały polskie kobiety decydując się na przyjęcie pod swój dach żydowskie dzieci. Spektakl jest apoteozą miłości i życia, a jednocześnie wyrazem wdzięczności. Podniosły nastrój uzupełnia improwizowana, grana na żywo muzyka.(TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski (TVP Kultura)-Nagroda
 • 2019
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda Honorowa im. Krzysztofa Zaleskiego
  za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności
2022.05.21 09:09:52
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor