Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA SZYBĄ

  • Etiuda szkolna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 16 min

Marta i Kuba są dwudziestokilkulatkami z dużego miasta. Są parą od jakiegoś czasu, mieszkają razem. Kuba jest niewidomy (stracił wzrok w dzieciństwie), co dla Marty oznacza, że musi się nim zajmować. Nie jest to dla niej ciężarem - wręcz przeciwnie opieka dla niej tożsama jest z miłością. Marta przejmuje kontrolę nad życiem Kuby, troszcząc się o każdy aspekt jego codzienności. Każda próba usamodzielnienia się Kuby jest przez nią odbierana jako zagrożenie. Jednak ten układ wkrótce będzie musiał się zmienić - Kuba został zakwalifikowany do operacji, dzięki której ma szansę na odzyskanie wzroku. To wydarzenie zmieni całkowicie dynamikę związku Marty i Kuby. Czy kontrolująca, utożsamiająca opiekę z miłością Marta będzie umiała odnaleźć się w nowej roli i zaakceptować samodzielność partnera, czy też wybierze rozstanie?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.10.30 06:43:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego