Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LĘK PRZESTRZENI

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1981. 07. 24
 • Barwny, 48 min

Film rozgrywa się w małym prowincjonalnym miasteczku. Głównym bohaterem jest Tadeusz, chłopak po wojsku. Rozpoczynając swą pierwszą pracę w zakładzie krawieckim, nie pozbył się jeszcze idealistycznej wiary w ludzką uczciwość, pracowitość, rzetelność. W środowisku bardziej doświadczonych i wyzbytych złudzeń kolegów czuje się obco. Nawet życzliwość współpracowników kupiona za inauguracyjną wódeczkę nie pozbawia go tego uczucia. Rady, polecenia i uwagi kolegów na temat klientów stoją w rażącej sprzeczności z jego czystą wizją świata. Mimo nacisku otoczenia, którego dewizą jest powiedzenie "sam siebie nie przeskoczę", Tadeusz nie potrafi zrezygnować ze swych ideałów i marzeń. Ich symbolem jest pragnienie szybowania na lotni. Mimo sceptycyzmu środowiska, mimo lęku przestrzeni młody mężczyzna postanawia na przekór wszystkiemu "przeskoczyć samego siebie".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1981
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie
  w kategorii średniometrażowych filmów telewizyjnych
 • 1981
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
  dla "najciekawszej indywidualności twórczej wśród debiutantów"
2022.05.21 07:17:55
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski